کیورد گپ چیست؟ و آموزش استخراج کیورد گپ از گوگل

کیورد گپ چیست

بیشتر افرادی که در زمینه تولید محتوای متنی فعالیت می کنند با وب مستر هستند گاهی با فقر محتوایی رو به رو می شوند و یا با کاهش ترافیک سایت هایتان با وجود فعالیت مستمر، مشتریانتان گلایمند می شوند و با کاهش ترافیک سایت شما از نتایج برتر موتور های گوگل فاصله می گیرید. اما سوال اینجاست که چگونه و با چه راه هایی رتبه های برتر گوگل را برای خود کنیم؟ یکی از راه های کسب رتبه های گوگل تولید محتوا برای کیورد گپ ها هستند البته این نکته را بگوییم که کیورد گپ با کیورد ریسرچ و کیورد تارگرتینگ تفاوت های بسیار زیادی دارد.
در این مقاله از سایت رنک فایند به بررسی کیورد گپ ها و آموزش استخراج فقر محتوایی از گوگل خواهیم پرداخت.

کیورد گپ چیست؟ و آموزش استخراج فقر محتوایی از گوگل

کیورد گپ چیست؟

گاهی کاربران برخی از عناوین را سرچ می کنند اما به نتیجه ی خاصی نمی رسند به این عناوین کیورد گپ می گویند. در این نوع عناوین شما رقابت سختی ندارید زیرا رقیب های قدرتمند شما بر روی این عناوین تولید محتوا نکرده اند و شما می توانید با انجام سئو در کنار تولید محتوا به رتبه های یک گوگل برسید و ترافیک سایت خود را افزایش دهید.

انواع کیورد گپ ها

کیورد گپ ها به دو نوع کیورد گپ های لانگ تیل و کیورد گپ های شورت تیل تقسیم شده اند این دو نوع کیورد گپ ها در میزان سرچ، تعداد کاراکتر، تعداد نتایج با یکدیگر متفاوت است که در ادامه به بررسی هر یک از آن ها خواهیم چرداخت.

انواع کیورد گپ ها

کیورد گپ های شورت تیل

شورت تیل ها بیشتر عناوین دو سیلابی هست در این نوع از کیورد گپ ها رقابت نسبتا به کیورد گپ های لانگ تیل سخت تر است اما نکته ای در مورد کیورد گپ های شورت تیل باید بدانید این است که شما می توانید کیورد گپ های شورت تیل را برای عناوین صفحات لندینگ و دسته هایتان استفاده کنید و سپس شروع به تولید محتوا و سئو بر روی صفحات وب سایتتان شروع کنید.

کیورد گپ های لانگ تیل

لانگ تیل ها عناوین چهار سیلابی و یا بالاتر هستند که گرفتن رتبه های بالا در این کیورد گپ ها بسیار آسان است. از  کیوردگپ های لانگ تیل بیشتر برای مقالات خود استفاده کنید تا بتوانید ترافیک سایت خود را افزایش داده و رتبه های برتر گوگل از آن خود کنید.

چرا کیورد گپ ها اهمیت دارند؟

اهمیت بسیار زیاد کیورد گپ ها برای هیچ سئو منیجر و وب مستری پوشیده نیست زیرا داشتن رتبه های یک گوگل و  ترافیک بالا ملزم به این است که نیاز کاربران توسط محتوا بر طرف شود و این مهم بدون استفاده از کیورد گپ ها امکان پذیر نمی باشد.

ابزار های استخراج کیورد گپ ها

ابزار های استخراج کیورد گپ ها

ابزار هایی بسیار زیادی در زمنیه استخراج کیورد گپ ها وجود دارند که این کار را برای ما آسان می کنند که در این بخش از مقاله به معرفی و بررسی کوتاه این ابزار ها خواهیم پرداخت.

سایت SEMRush

سمراش یکی از بهترین و پر امکانات ترین ابزار های دنیای سئو است که برای بسیاری از شاخه های دیجیتال مارکتینگ از جمله سئو کاربرد دارد. اما این سایت یک ابزار اختصاصی برای استخراج کیورد گپ ها به نام keyword gap tool دارد که شما می توانید با وارد کردن وب سایت های رقیب کیورد هایی که رقبایتان کار کرده اند یا کم کار کرده اند را استخراج کنید

همچنین این ابزار به شما نشان می دهد که کیورد گپ های مختلف در موبایل سرچ شده اند یا در دسکتاب البته این نکته را نیز بگوییم که سایت سمراش رابط کاربری نسبتا سختی دارد

سایت Moz

این سایت ابزار اختصاصی برای پیدا کردن کیورد گپ ها ندارد اما به شما سختی کلمات کلیدی را نشان می دهد و شما می توانید با استخراج کلمات کلیدی که سختی کم تری دارند لیستی از کیورد گپ ها را در اختیار داشته باشید

سایت rankfind

سایت رنک فایند یک ابزار ایرانی است که شما با وارد کردن کلمه‌ی کلیدی خود می توانید به راحتی گپ های حوزه فعالیتی خود را استخراج کنید همچنین کیورد گپ یاب رنک فایند دارای چهار الگوریتم است که کار تفکیک کلمات کلیدی را برای شما آسان می کند.

  • الگوریتم اول(لانگ تیل): این الگوریتم، گپ های لانگ تیل را به شما تحویل می دهد که سختی کمی داشته و گرفتن نتایج خود در این کلمات بسیار آسان است.
  • الگوریتم دوم(شورت تیل): این الگوریتم، گپ های شورت تیل را برای شما استخراج می کند و شما می توانید در ساخت لندینگ ها و دسته های خود از این الگوریتم استفاده کنید.
  • الگوریتم پیشرفته: ترکیب دو الگوریتم بالا، الگوریتم پیشرفته تر است که کیورد های کامل تر و جامع تری را به شما تحویل می دهد
  • الگوریتم سوپر لانگ تیل: بعد از تولید محتوا برای کیورد های به دست آمده از الگوریتم های بالا شما می توانید از الگوریتم سوپر لانگ تیل استفاده کنید.

سایت Ahrefs

ابزاری مناسب برای سئو کاران مبتدی با رابط کاربری نسبتا آسان اما در عوض ابزاری بسیار تکمیل و کاربردی در سئو همچنین این سایت دارای یک ابزار اختصاصی برای پیدا کردن کیورد گپ ها به نام Content Gap است.

ابزار Google Keyword Planer

برای آموزش استفاده از ابزار کیورد پلنر کلیک کنید

آموزش استخراج کیورد گپ ها از گوگل

همانطور که گفتیم کیورد گپ ها یکی تاثیر گذار ترین عوامل در بحث افزایش ترافیک سایت است اما سوال اینجاست که چگونه باید این کیورد ها را از خود گوگل پیدا کنیم؟ یکی از راحت ترین روش های استخراج دستی کیورد گپ ها از گوگل سرج کلمات کلیدی است و پیدا کردن این کلمات از پیشنهادات (ساجست ها) و جست و جو های مرتبط(رلیتید ها) است.
به عنوان مثال در این قسمت با سرچ کلمه کلیدی ارز دیجیتال، گوگل به شما عناوین پر سرچ را نشان می دهد.

دومین راه استخراج کیورد گپ ها استفاده از ابزار رایگان گوگل ترند است. این ابزار که در سال 2006 توسط خود شرکت گوگل رونمایی شد به شما کمک می کند تا پر سرچ ترین موضوعات و عناوینی که توسط کاربر سرچ می کند را استخراج کنید همچنین علاوه بر این که شما می توانید میزان سرچ دو کلمه را با یکدیگر مقایسع کنید می توانید روند جست و جوی آن را نیز در بازه های زمانی مختلف ببینید.

کلام آخر

در این مقاله از سایت رنک فایند به بررسی کیورد گپ ها و آموزش استخراج آن از گوگل پرداختیم شما هم می توانید راه های دیگر و ابزار های دیگر استخراج کیورد گپ ها را برای ما کامنت کنید.

پست های مرتبط