بررسی سختی کلمات کلیدی، Keyword Difficulty چیست؟

یکی از مراحل انجام سئو انتخاب کلمات کلیدی مناسب است شاید اما یکی از مهم تری عواملی که باید در انتخاب کلمات کلیدی دقت کنیم، سختی کلمات کلیدی است. در این مقاله از سایت رنک فایند به بررسی سخت کلمات کلیدی (Keyword Difficulty) خواهیم پرداخت و خواهیم گفت چگونه می توانید سختی کلمات کلیدی را بررسی کنید.

سختی کلمات کلیدی چیست؟

سختی کلمات کلیدی یا همان Keyword Difficulty به شما نشان می دهد که بر سر یک کلمه کلیدی چقدر رقابت وجود دارد و شما نسبت به سختی کلمات کلیدی باید استراتژی خود را بچینید.

 به زبان ساده اگر سختی کلمه کلیدی زیاد باشد به این معنی است که رقابت در آن کلمات زیاد بوده و شما باید هزینه و زمان بیشتری را برای گرفتن رتبه های بهتر صرف کنید.

چه عواملی در سختی کلمات کلیدی موثر است؟

همانطور که گفتیم هر چه میزان رقابت بر سر ی کلمه کلیدی زیاد باشد به دست آوردن رتبه های خوب نیز در آن کلمه در صفحه سرپ گوگل سخت تر است. اما عواملی هم وجود دارد که باعث می شود سختی کلمات بالا ببرد. از عوامل موثر در سختی کلمات کلیدی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • سئوی داخلی وب سایت
  • تعداد بک لینک ها
  • کیفیت بک لینک ها
  • قدرت و اعتبار سایت
  • ترافیک جست و جوی کلمه

چگونه سختی کلمات کلیدی را بررسی کنیم؟

راه های مختلفی برای بررسی سختی کلمات کلیدی وجود دارد که شما می توانید با این روش ها سختی کلمات کلیدی را بررسی کنید در این قسمت از مقاله به بررسی راه های بررسی سختی کلمات کلیدی با ابزار های مختلف و خود گوگل خواهیم پرداخت.

سایت ماز

ابزار Moz یکی از قدرتمند ترین ابزار های دنیای سئو است که شما با استفاده از این ابزار می توانید درجه سختی کلمات کلیدی سایت خود را پیدا کنید. این ابزار داده های به دست آورده از سختی کلمات را به صورت زنده به شما نمایش می دهد و در پایگاه های داده‌ای خود ذخیره نمی کند.

ابزار kwfinder

یکی دیگر از قدرتمندترین ابزار های دنیای سئو بخش کیورد ریسرچ ابزار kwfinder نام دارد این ابزار علاوه بر این که به شما در یافتن کلمات کلیدی اصلی و گپ کمک می کند در جه سختی کلمات کلیدی را نیز می گوید.

ابزار SpyFu

این ابزار از نظر بصری توانست با سایر ابزار های بزرگی مانند ماز رقابت کند و نتایج خوبی را برای مقادیر سختی کلمات کلیدی نشان دهد. این ابزار توانست بین ابزار های تشخیص سختی کلمات کلیدی رتبه دوم را بعد از ابزار ماز ازآن خود کند اما این ابزار دارای مشکلات زیادی مانند تطبیق نکردن کلمات کلیدی با یکدیگر دارد.

ابزار سمراش

زمانی که حرفی از ابزار های سئو میزنیم یکی از نام هایی که به ذهن ما میرسد ابزار سمراش است که دارای بیش از 40 ابزار برای سئو است. این ابزار ها هم به شما کمک می کند سختی کلمات کلیدی را به راحتی بررسی کنید.

ابزار ها و روش های گوگل

موتور جست و جوگر گوگل نیز برای این استخراج سختی کلمات کلیدی روش های و ابزار های مختلفی را ارائه کرده است که در این قسمت از مقاله به بررسی روش ها و ابزار های گوگل خواهیم پرداخت.

ابزار گوگل ادز

یکی از بهترین  و معتبر ترین ابزار های گوگل که می توان با کمک آن سختی کلمات کلیدی را استخراج کنید ابزار گوگل ادز است این ابزار میزان سختی کلمات کلیدی را در ستون Competition نشان می دهد. این ابزار برای ایرانی ها فیلتر بوده و در زمان استفاده از آن باید وی پی ان استفاده کنید.

روش های گوگل برای تشخیص سختی کلمات کلیدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.