تحلیل کلمات کلیدی رقبا

تحلیل کلمات کلیدی رقیب

همیشه در میان اکثر کسب و کارها برای کسب جایگاه بهتر در صفحه اول رقابتی وجود داشته، در حقیقت همه سایت ها تلاش می کنند، تا رتبه بهتری در نتایج گوگل کسب کرده و بازدید بیشتری از این جستجوها دریافت کنند. اما در حقیقت برای کسب رتبه بهتر و داشتن جایگاه بهتری از رقبای خود باید اطلاعات دقیقی از وضعیت رقبای خود بدست بیاوریم.

در حقیقت، تحلیل کلمات کلیدی رقبا، یکی از اصلی ترین ارکان پیشرفت در روند سئوی سایت به حساب می آید. به طور کلی هدف اصلی از تحقیق کلمات کلیدی رقبا این بوده که، بدانیم رقبایمان در چه کلماتی کار می کنند و با استفاده از این کلمات، روند سئو داخلی و خارجی سایتمان را بر آن اساس بهتر کنیم.

کلمات کلیدی رقبا

تحلیل رقابت کلمات کلیدی (Keyword Competition Analysis) چیست؟

تحلیل رقابت کلمات کلیدی، در اصل به معنای استخراج داده های مرتبط به کلمات کلیدی، سایت های رقبا است. با استفاده از آنالیز و تحقیق بر روی این داده ها، ما به راحتی می توانیم بفهمیم که رقبایمان بیشتر وقت و هزینه خود را صرف چه کلماتی می کنند. با استفاده از این اطلاعات جامع می توانیم، یک استراتژی محتوایی پر بازده و استراتژی لینک سازی مناسب برای پیشرفت در روند سئو خود داشته باشیم، تا در نهایت از سایت های رقبایمان در کلمات کلیدی مختلف پیشی بگیریم.

اکثر صاحبین کسب و کارها بنا به دلایل زیر اقدام به تحلیل کلمات کلیدی رقبای خود می کنند.

  1. آنالیز داده های مربوطه به سایت رقبا
  2. اولویت بندی کیوردها
  3. کمک به رشد و بهینه سازی سایت سایت
  4. پیدا کردن کلمات کلیدی پر ترافیک
  5. تدوین استراتژی محتوایی

محبوب‌ترین روش‌های پیدا کلمات کلیدی رقبا چیست؟

کلمات کلیدی رقبا

با توجه به اهمیت، بالای تحلیل و آنالیز کلمات کلیدی رقبا ابزارهای بسیار زیادی ساخته شده اند، تا کاربران با استفاده از این ابزارها بتوانند به راحتی اقدام به تحلیل سایت های رقبای خود کنند. توجه داشته باشید، که اگر شما تحقیق کلمات کلیدی رقبای خود را به درستی انجام بدهید، دیگر نیازی نیست که هزینه های رقبای خود را برای کیورد ریسرچ را انجام بدهید.

در ادامه به معرفی برخی از ابزارهای بسیار پر کاربرد برای تحلیل کلمات کلیدی رقبای خود، خواهیم پرداخت.

ابزار ملخ (شبیه ساز سرچ کنسول)

به جرئت می توان گفت که ابزار ملخ، یکی از دقیق ترین ابزارهای موجود برای بررسی کلمات کلیدی رقبا، به شمار می آید. این ابزار با استفاده از داده های سطح وب اقدام به شبیه سازی سرچ کنسول رقبای شما می کند. شما با دیدن شبیه ساز سرچ کنسول رقبای خود به راحتی می توانید، متوجه استراتژی های رقبای خود بشوید.

در حقیقت با استفاده از این ابزار دیگر نیازی نیست، که هزینه های رقبای خود را پرداخت کنید و به راحتی می توانید، از پرداخت هزینه های گزاف جلوگیری کنید. همچنین شایان ذکر است، که این ابزار از خطای بسیار کمی برخورد دار بوده و داده های آن با اینکه به صورت تخمینی بوده، ولی بسیار شبیه به داده های واقعی موجود در سرچ کنسول است.

keyword planner

کیورد پلنر یکی ز ابزارهای قدیمی و پر کاربرد برای تحقیق کلمات کلیدی رقبا است. در حقیقت این ابزار از قلب گوگل ادز به وجود آمده، ولی در این میان باید توجه داشته باشید که این ابزار اطلاعات بسیار دقیقی را نمی دهد و زیاد نمی توانید به اطلاعات آن تکیه کنید. در حالت کلی گوگل کیورد پلنر یک ابزار بسیار معمولی برای آنالیز کلمات کلیدی رقبا بوده که زیاد نمی توان با توجه به آمار های آن استراتژی سئویی خود را چید.

Kwfinder

Kwfinder یکی از ابزارهای پولی ولی پرکاربرد برای، پیدا کردن کلمات کلیدی، رقبا است. برای استفاده از این ابزار کافی بوده که، اقدام به ثبت نام در وب سایت کنید و شروع به آنالیز کنید. همچنین این ابزار به راحتی می تواند، کلمات کلیدی هدف، لانگ تیل‌ها و… را مورد بررسی قرار می دهد و بهترین پیشنهاد ها را برای شما ارائه می کند.

SimilarWeb

سیمیلار وب یکی از دیگر سایت های پر کاربرد برای پیدا کردن کلمات کلیدی رقبا است. در حقیقت سیمیلار وب پس از حذف سایت الکسا، بر روی کار آمد و با ارائه امکانات مختلفی از جمله داده های اختصاصی هر سایت در 6 ماه گذشته، توانسته جای الکسا را تا حدود زیادی بگیرد. همچنین سیمیلار وب، می تواند کلمات پر سرچ، اندازه گیری ترافیک وب سایت، نرخ پرش، منابع، ترافیک، ارجاع، سرچ های کاربران و مورا دیگری را به صور کامل در دسترستان قرار بدهد.

سخن پایانی

پیدا کردن کلمات کلیدی رقبا، جزو مهم ترین کارهایی است، که برای پیشرفت سئوی سایت خود باید انجام دهید؛ چرا که با انجام تحقیق درست به راحتی از می توانید از رقبای خود در کلمات کلیدی مختلف پیشی بگیرید. در این مطلب تلاش نموده ایم، تا به معرفی برخی از پر کاربرد ترین ابزارهای موجود برای پیدا کردن کلمات کلیدی رقبا بپردازیم.

پست های مرتبط