تولید محتوا مهم تر است یا بک لینک سازی؟

تولید محتوا مهم تر است؟ یا بک لینک

فرض کنید، یک وب سایت را به تازگی راه اندازی کرده اید، ولی نمی دانید که برای پیشرفت سئوی سایتتان و افزایش ورودی باید تمرکز خود را بر روی محتوا بگذارید یا لینک سازی؟ در حقیقت این سوال چالش بسیاری از سئو کاران است. اگر شما نیز جواب این سوال بسیار مهم را نمی دانید، پیشنهاد می کنیم تا در ادامه با ما همراه باشید؛ چرا که در این مطلب در رنک فایند تلاش کرده ایم، تا جواب این سوال را به صورت کامل بیان کنیم.

تولید محتوا یا بک لینک برای سئو تاثیر گذار تر است

تاثیر محتوا بر روی سئوی سایت

در حقیقت جواب سوال تاثیر محتوا بر روی سئو بیشتر است یا لینک سازی؟ بسیار راحت بوده، بهترین راه برای افزایش بازدید در گوگل تولید محتوای اصولی و سئو بیس است. افزایش ترافیک سایت، درست همان چیزی است که می تواند باعث موفقیت کسب و کار شما در بستر اینترنت شود و در حقیقت بهترین راه موجود برای افزایش ترافیک سایت تولید محتوای مستمر و با کیفیت است.

هرچقدر محتواهایی که در سایت شما بارگذاری می شود، از کیفیت زیاد تری برخورد دار باشد، مخاطبان بیشتری از وب سایت شما خوششان می آید و در نتیجه رتبه شما در نتایج موتورهای جستجو بسیار افزایش پیدا خواهد کرد. اما باید توجه داشته باشید، که اصلی ترین شرط برای افزایش رتبه با استفاده از تولید محتوا، این است که محتواهای شما طوری طراحی شوند، که به راحتی توانند پاسخ نیاز کاربران و الگورتیم های گوگل را به درستی بدهند.

یکی از بهترین روش های تولید محتوا استفاده از اصول کپی رایتینگ در محتواهای خود است. همچنین چندین دلیل وجود دارد، که نشان می دهد محتوا تاثیر بسیار بیشتری از لینک سازی دارد، در ادامه به معرفی و توضیح این دلایل خواهیم پرداخت.

محتوا برای نیاز کاربران ایجاد می شود

در حقیقت اصلی ترین دلیل ایجاد بک لینک اهداف سئویی هستند، به طور مثال شما همیشه از خود در حین انتشار رپورتاژ می پرسید، که کجا ریپورتاژ بریم که تاثیر بالایی داشته باشد. اما درحالی که محتوا برخلاف لینک برای برطرف کردن نیاز کاربران و درگیر کردن کاربران با سایت شما ایجاد می شود.

همچنین محتوا می تواند روی تبلیغات سایت شما نیز تاثیر بسزایی بگذارد و در نهایت باعث فروش بیشتر محصولات شما نیز می شود. بدون وجود محتوا هیچ دلیلی وجود ندارد که یک کاربر به سایت شما سر بزند و از سایتتان بازدید کند.

تنها مورد استثنا برای بازدید کاربران بدون محتوا نیز این است، که شما اولین شرکت یا گروه خدماتی برای ارائه یک محصول یا خدمات خاص باشید، در این صورت بوده که شاید کاربران به سایت شما برای بازدید سر بزنند. البته باید در نظر داشته باشید که حتی در این شرایط نیز رسانه های مختلف جایی برای لینک دادن به شما ندارند و حتی در بحث دریافت لینک نیز بسیار دستتان بسته خواهد بود.

یکی از مواردی که می تواند تاثیر محتوای شما را بیشتر کند، تحقیق کلمات کلیدی رقبا است. شما با استفاده از ابزارهای مختلفی می توانید، این کار را انجام بدهید، ولی هیچ کدام از این ابزارها مانند مشاهده سرچ کنسول رقبا باعث نمی شود، تحقیق شما درست باشد.

محتوا دلیل اصلی لینک داده به صحفه شما است

تاثیر محتوا یا بک لینک بر سئو بیشتر است

دلیل بعدی برای انتخاب میان لینک یا محتوا، این بوده که سایر رسانه ها یا افراد در صورت وجود محتوا است، که اقدام به لینک سازی می کنند. اگر شما نتوانید محتوای ارزشمندی ایجاد کنید، دیگر رسانه ها دلیلی و یا جایی برای لینک دادن به شما نخواهند داشت. در حقیقت با ایجاد محتوای با ارزش شما به دیگران دلیل می دهید تا به سایت شما لینک بدهند.

پس حتما در نظر داشته باشید، این محتوا بوده که دلیلی برای لینک دادن به سایت شما ایجاد می کند.اگر شما لینک های زیادی دریافت کنید ولی محتوای اصولی نداشته باشید،گوگل نیز متوجه غیر طبیعی بودن فرآیند لینک سازی خواهد شد و شاید اقدام به جریمه سایت شما کند.

همچنین در نظر داشته باشید که برای پیدا کردن موضوع برای محتواهای خود نیاز دارید، که از استراتژی های محتوایی پر بازده استفاده کنید. البته این استراتژی باید طوری طراحی شود که، با استفاده از آن کیورد ریسرچ شما تاثیر مثبت بدهد. برای انجام کیورد ریسرچ نیز می‌توانید از ابزارهای مختلفی مانند کیورد گپ یاب استفاده کنید.

مشخص شدن موضوع یک صفحه با استفاده از محتوا

این محتوا است که در حقیقت نشان می دهد موضوع یک صفحه از سایت چیست و شما بدون محتوا نمی توانید، به موتورهای جستجو اعلام کنید، که موضوع صفحه شامل چه مواردی است. شما به راحتی می توانید، با استفاده کردن از تگ های هدر، تگ عنوان، لینک های داخلی و دیگر موارد مشابه به موتورهای جستجو و کاربران نشان دهید، که موضوع صفحه چه چیزهایی را در بر می گیرد.

در صورت اینکه نیاز دارید از بک لینک برای مشخص کردن موضوعات صفحاتتان استفاده کنید، باید دقت داشته باشید که لینک های شما شامل موارد زیر باشند. تا فرآیند لینک سازی تان طبیعی جلوه کند.

  • از کلمات کلیدی، برند و اطلاعات تماس برند استفاده کنید.
  • از انواع لینک ها (فالو، نوفالو، یو جی سی و…) استفاده کنید.

کمک به ساختار سایت

آخرین دلیل موجود برای انتخاب محتوا، ایجاد درست ساختار بندی سایت است. در حقیقت بیس ساختار بندی سایت شما با محتوا تکمیل می شود، که این ساختار در کنار استفاده از لینک سازی موجب ایجاد یک ساختار کامل می شود. همچنین با استفاده از محتوای درست می توانید، به کاربران خود کمک کنید که به صورت سریع تر و راحت تر به مطالب دلخواهشان دسترسی پیدا کنند.

سخن پایانی

یکی از اساسی ترین چالش های سئو کاران برای پیشرفت سئوی سایت، انتخاب بین محتوا و لینک سازی است. بهترین کار برای داشتن نتایج بهتر در نتایج جتسجوی گوگل استفاده از محتواهای اصولی و یکتا بوده؛ چرا که سایت بدون محتوا اصلا معنی دار نیست. اما باید توجه داشت که هردوی اینها با یکدیگر است که موجب پیشرفت سئوی سایت می شوند. پس بهتر است در قدم های بعدی پس از تولید محتوا اقدام به لینک سازی طبیعی با استفاده از انواع لینک ها کنید.

پست های مرتبط