کجا رپورتاژ بریم که تاثیر بالایی داشته باشد؟

کجا رپورتاژ بریم

رپورتاژ جزو عواملی است، که موجب پیشرفت برند و سئوی سایت شما می‌شود. البته همانقدر که رپورتاژ خوب باعث پیشرفت برند می‌شود، انتشار رپورتاژ بد نیز می‌تواند موجب جریمه شدن سایت شما (پنالتی) شود. از همین رو باید دقت زیادی در حین انتشار رپرتاژ به عمل بیاوریم؛ چرا که تبلیغات در هر رسانه‌ای تاثیر بالایی ندارد و فقط برخی از رسانه‌ها هستند، که میتوانند تاثیر بسزایی در دیده شدن ریپورتاژ شما بگذارند. در ادامه این مطلب تلاش نموده‌ایم تا به جواب سوال کجا رپورتاژ بریم که تاثیر بالایی داشته باشد؟ را پاسخ دهیم.

معیار انتخاب رسانه برای درج رپورتاژ

انتشار رپرتاژ معمولا با دو هدف متفاوت می‌تواند انجام بگیرد.

1- معرفی و برندینگ کسب و کار شما: رسانه درست می‌تواند باعث شود، تا کسب و کار شما به راحتی دیده شود و در نتیجه باعث رشد و شناخته شدن برندتان می‌شود.

2- بهبود سئوی وب سایت: در حقیقت رپورتاژ، یکی از تکنیک‌های سئو برای رشد و بهبود سئوی سایت شما است. از همین رو انتخاب رسانه مناسب برای سئوی شما از اهمیت زیادی برخورد دار است.

در ادامه به معرفی معیارهای اصلی‌ای، که برای انتخاب رسانه درست نقش اساسی دارند خواهیم پرداخت.

آیا موضوع وب سایت در رپورتاژ اهمیت دارد؟

کجا رپورتاژ بریم؟

اولین معیاری، که باید در حین راهنمای انتخاب رسانه مناسب برای ریپورتاژ  به آن دقت داشته باشید، موضوع وب سایت است. هرچقدر موضوع وب سایت، مد نظر شما نزدیک‌تر به موضوع کاری شما باشد، رپورتاژی که در آن سایت منتشر می‌کنید از ارزش بیشتری برخورد دار خواهد بود. همچنین هرچقدر ارتباط موضوعی وبسایت شما با رسانه مدنظرتان نزدیک‌تر باشد، نرخ تبدیل بیشتری نیز خواهید داشت.

البته لازم به ذکر است، که ارتباط موضوعی، تاثیر بسزایی در سئوی سایت شما نیز دارد، در آپدیت اخیر گوگل بیان شده است، که هرچقدر ارتباط موضوعی بیش‌تر باشد، ارزش لینک‌ها نیز بیش‌تر خواهد بود. البته خلاف این موضوع نیز برقرار است بدین معنا که هرچقدر ارتباط موضوعی شما کمتر با رسانه مدنظرتان باشد، رپورتاژ نیز تاثیر کمتری خواهد گذاشت.

خلاء کلمه کلیدی در رسانه چقدر اهمیت دارد؟

یکی از مواردی، که می‌تواند موجب شود تا رپورتاژ شما تاثیر بسزایی بگذارد وجود خلاء کلمه کلیدی تان در آن رسانه است. شما می‌توانید با استفاده از ابزار عنکبوت، به راحتی در بخش رپورتاژ گپ خلاء کلمه کلیدی خود را در رسانه‌های مورد نظر خود بررسی کنید. با استفاده از این کار شما به راحتی می‌توانید بیش‎‌ترین تاثیر را از رپرتاژ خود داشته باشید.

همچنین می توانید در کنار انتشار ریپورتاژ با تدوین یک استراتژی محتوایی برای بیش ترین بازدید در کوتاه ترین زمان سئوی سایت خود را بسیار بهبود ببخشید.

مخاطبان رسانه

اگر هدف شما از انشتار رپورتاژ برندینگ است بهتر بوده، قبل از انتخاب رسانه پرسونای آن را نیز مورد بررسی قرار بدهید. هرچقدر پرسونای شما و رسانه مدنظرتان، نزدیک به یکدیگر باشد برندینگ شما با موفقیت بیش‌تری رو به رو خواهد شد. طبق نظر کارشناسان سئو، برای بررسی مخاطبان رسانه مد نظرتان باید دو سوال اساسی را از خود بپرسید:

1- مخاطبان این رسانه چه کسانی هستند؟

شناخت سلایق، سن و رفتار مخاطبان یک سایت، به راحتی می‌تواند به شما کمک کند، تا رپورتاژ خود را در جای درستی منتشر کنید. بر فرض مثال اگر رپورتاژ شما درباره لوازم جانبی لپ تاپ است باید رپورتاژ خود را در سایتهایی منتشر کنید، که پرسونای آنها جوانان و یا نوجوانان هستند.

آیا این وب‌سایت دارای خواننده‌های ثابتی است؟

در حالت کلی وب سایت‌های پر بازدید به دو دسته تقسیم می‌شوند، دسته اول: وب سایت‌هایی هستند که خوانندگان ثابتی دارند و مخاطبان در بازه‌های زمانی کم به وب سایت سر می‌زنند، تا از مطالب جدید با خبر شوند. دسته دوم: وب سایت‌هایی هستند که به واسطه رتبه خوبی که دارند، مخاطبان زیادی را جذب می‌کنند.

بهتر است، ریپورتاژ خود را در رسانه‌ای درج کنید، که از مخاطبان ثابتی برخورد دار است؛ چرا که در این حالت می‌توانید مطمئن شوید، که حتما رپرتاژ شما مورد بازدید مخاطبان قرار خواهد گرفت.

 میزان اعتبار یک وب سایت از نظر سئو مهم است؟

کجا رپورتاژ بریم

اعتبار وب سایت نزد گوگل هرچقدر بیشتر باشد، لینکی، که از آن دریافت می‌کنید، نیز ارزش و اعتبار بیشتری خواهد داشت. شما می‌توانید برای سنجش و اعتبار یک وب سایت از ابزارهای مختلفی مانند ماز استفاده کنید. با نصب تولبار ماز بر روی مرور گر خود، به راحتی می‌توانید، از میزان اعتبای که هر وب سایت دارد مطلع شوید.

برای نصب این تولبار به راحتی می‌توانید، به صفحه ماز مراجعه کنید و یا در میان افزونه‌های کروم جستجو کنید. با استفاده از این ابزار 3 آمار متفاوت را می‌توانید، مشاهده کنید.

DA: اولین آماری که ماز، به شما می‌دهد، میزان اعتبار دامنه این وب سایت در گوگل می‌باشد. هرچقدر DA به عدد 100 نزدیک تر باشد، اعتبار کلی سایت نزد گوگل بیشتر می‌شود.

PA: این آمار نشان دهنده اعتبار صفحه‌ای است، که در آن حضور دارید. بهتر می‌باشد، که برای انتخاب رسانه مورد نظرتان، به اعتبار صفحه اصلی آن نیز توجه کنید.

Spam Score: اسپم اسکور نشان دهنده میزان اسپم بودن یک سایت است، در حقیقت ماز، بر اساس 14 معیار اصلی گوگل به سنجش کیفیت یک سایت می‌پردازد و در صورت عدم رعایت کردن این 14 معیار توسط، رسانه مقدار اسپم اسکور افزایش خواهد یافت. در صورت اینکه، یک وب‌سایت از امتیاز اسپم بالایی برخورد دار باشد بهتر است در آن رسانه رپورتاژ درج نکنید.

دائمی و یا موقت بودن رپورتاژ

کجا رپورتاژ بریم

برخی از وب سایت‌ها، وجود دارند، که رپورتاژ آگهی شما را به صورت مدت دار منتشر می‌کنند. یعنی رپورتاژ شما در یک بازه زمانی محدود در رسانه خواهد ماند و در نهایت پاک خواهد شد. بیشتر کارشناسان سئو معتقدند، که در این سایت‌‌ها رپورتاژ منتشر نکنید؛ چرا که عملا لینک شما تاثیر طولانی مدتی نخواهد گذاشت و در نتیجه تاثیر رپورتاژ شما نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

سخن پایانی

رپورتاژ، به راحتی می‌تواند موجب شود، تا سایت شما از دو لحاظ برندینگ و سئو بسیار رشد کند. اما درج رپورتاژ در رسانه اشتباه به راحتی باعث افت رتبه و یا حتی جریمه شدن سایت شما می‌شود. از همین رو بهتر است، که رپورتاژ خود را در رسانه درستی منتشر کنید. معیارهای زیادی برای انتخاب رسانه وجود دارد که ما در این مطلب تلاش نموده‌ایم تمامی این موراد را خدمتتان توضیح دهیم.

پست های مرتبط