راهنمای انتخاب رسانه مناسب برای رپورتاژ

رسانه مناسب برای رپورتاژ

یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های صاحبین وب سایت ها انتخاب رسانه مناسب برای درج رپورتاژ است. در حقیقت رپرتاژ یکی از اصلی‌ترین ارکان سئوی خارجی برای بهبود رتبه در گوگل و افزایش آگاهی از برند به شمار می‌آید. اما باید توجه داشته باشید، که انتخاب رسانه مناسب برای رپورتاژ از اهمیت بسیار بالایی برخورد دار است؛ چرا که اگر رسانه انتخابی شما مناسب برای کسب و کارتان نباشد، نه تنها سئوی شما بهبود پیدا نخواهد کرد، بلکه شاهد کاهش شدید رتبه خود در گوگل و یا حتی پنالتی شدن سایتتان خواهید شد.

در ادامه این مطلب تلاش نموده‌ایم تا تمامی نکات مهم و ابزارهای مناسب برای درج ریپورتاژ را خدمتتان معرفی کنیم، تا شما به راحتی بتوانید رسانه مناسب برای کسب و کار خود را انتخاب کنید.

رپورتاژ آگهی چیست؟

رپورتاژ آگهی در اصل به معنی انتشار یک مقاله درون سایتی دیگر برای تبلیغ برند خود و یا لینک دهی به سایت خودمان است. در واقع رپرتاژ آگهی درست به مانند دیگر محتواهای سایت بوده و به همین علت کاربر به هنگام خواندن ریپورتاژ حس نمی‌کند، این محتوا یک تبلیغات است. اصلی‌ترین دلیل انتشار رپورتاژ دریافت بک لینک معتبر و مرتبط است، که با انتشار رپورتاژ این هدف به راحتی محقق می‌شود.

در حین انتشار رپورتاژ دقت داشته باشید، که باید محتوای رپورتاژ شما بسیار کاربر پسند و جذاب باشد؛ چرا که در این صورت کاربران به راحتی جذب محتوای شما شده و به سمت رسانه شما هدایت می‌شوند. همچنین فراموش نکنید که در حین انتشار رپورتاژ چندین بار نام برند و یا کسب و کار خود را ذکر کنید، با نام بردن اسم برند خود و استفاده از لوگوهای آن در متن رپورتاژ شما در حقیقت برند سازی نیز می‌کنید.

توجه داشته باشید، که استفاده از رپرتاژ مناسب در کنار تدوین استراتژی محتوایی برای بیش ترین بازدید در کوتاه ترین زمان می تواند موجب شود، تا سئوی سایت شما به صورت چشمگیری افزایش پیدا کند.

نکات مهم انتخاب رسانه مناسب برای رپورتاژ

بهترین رسانه برای درج رپورتاژ

در حین انتشار رپورتاژ باید به برخی از موارد دقت بسیار زیادی داشته باشید، تا به توانید بیشترین سود را از کسب و کار خود بدست بیاورید. در ادامه به معرفی برخی از مهم‌ترین نکات که باید به حین انتشار رپورتاژ رعایت کنید، پرداخته‌ایم.

ماندگاری رپورتاژ در رسانه چقدر باید باشد؟

اولین نکته‌ای که حتما باید قبل از انتشار رپورتاژ رعایت کنید، میزان ماندگاری محتوای شما در آن رسانه است. برخی از رسانه‌های موجود رپورتاژ شما را برای همیشه منتشر می‌کنند، ولی برخی از رسانه‌ها محتوای شما را پس از مدتی حذف می‌کنند که این کار موجب می‌شود هزینه پرداختی شما برای بک لینک‌ها نیز از بین برود. یکی از ترفندهای سئو که باید به آن توجه زیادی داشته باشیم، میزان ماندگاری رپورتاژ در یک رسانه است.

از همین رو حتما در قوانین رسانه مورد نظر خود به نرخ ماندگاری وبسایت توجه ویژه‌ای داشته باشید.

ارتباط موضوعی رسانه

یکی از مهم‌ترین نکاتی که حتما باید به آن بسیار توجه داشته باشید ارتباط موضوعی رسانه مورد نظر شما با سایت شما است. این موضوع حتی برای گوگل نیز بسیار حائز اهمیت بوده و به همین دلیل باید حتما قبل از هرکاری رسانه مورد نظر خود را به صورت کامل مورد بررسی قرار دهید و اگر رسانه دسته بندی مرتبط با موضوع سایت شما را داشت آن رسانه را برای درج رپروتاژ انتخاب کنید.

البته توجه داشته باشید، که برخی از ابزارها وجود دارند تا به شما کمک کنند رسانه مناسب برای درج رپورتاژ را انتخاب کنید. می‌توان گفت یکی از بهترین این ابزارها برای انتخاب رسانه مناسب، ابزار عنکبوت است. این ابزار، برای شما امکانات فراوانی را فراهم کرده تا به راحتی بتوانید رسانه مورد نظر خود را پیدا کنید.

همچنین شما به راحتی با استفاده از رپورتاژ یاب ایرانی می‌توانید بفهمید، که رقبای شما در چه رسانه‌هایی رپورتاژ درج می‌کنند و یا حتی به راحتی می‌توانید بر اساس کلمات کلیدی مورد نظر خود رسانه‌هایی که کلمه کلیدی شما را تا به حال استفاده نکرده‌اند را پیدا کنید. با پیدا کردن این رسانه‌ها مطمئنا اعتبار شما بسیار افزایش پیدا خواهد کرد، چرا که با استفاده از این کلمات تا به حال رپورتاژی درج نشده است.

کیفیت محتوا

انتخاب رسانه مناسب برای درج برپورتاژ

نه تنها گوگل، بلکه حتی خود کاربران نیز علاقه به خواندن محتواهای با کیفیت دارند. هرچقدر محتواهای شما با کیفیت تر باشد، کاربران نیز به شما ارزش بیشتری می‌دهند، از این رو حتما از کیفیت محتواهای قبلی رسانه مد نظر خود اطمینان حاصل کنید. چرا که اگر کیفیت محتواهای رسانه مد نظر شما بالا باشد، امکان اینکه محتوای شما توسط کاربر خوانده شود بسیار افزایش پیدا خواهد کرد.

کیفیت دامنه رسانه چقدر مهم است؟

دامین آتوریتی یا همان کیفیت دامنه رسانه، یکی از مهم‌ترین فاکتورهای انتخاب رسانه مناسب برای ریپورتاژ است. در حقیقت دامین آتوریتی عددی بین 1 تا 100 است و هرچه قدر این عدد به 100 نزدیک تر باشد، کیفیت دامنه نیز مطمئنا بالاتر است. برای مشاهده دامین هر وبسایتی کافی، است به سایت ماز مراجعه کنید و در آنجا دامنه مورد نظر خود را وارد کنید.

امتیاز اسپم

یکی دیگر از فاکتورهای مهم انتخاب رسانه مناسب برای درج رپورتاژ، امتیاز اسپم است. امتیاز اسپم اسکور نباید عدد بالایی باشد و اگر رسانه انتخابی شما عدد بسیار بالایی برای اسپم اسکور داشت، بهتر است، در آن رسانه رپورتاژی درج نکنید.

میزان اعتبار سئو رسانه سایت چقدر است؟

از جمله موارد بسیار مهم دیگر که باید حتما به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید، اعتبار سئویی سایت است. هرچقدر رسانه شما اعتبار بالاتری پیش گوگل داشته باشد، بک لینک‌های درج شده نیز اعتبار بیشتری به سایت شما منتقل خواهند کرد. معمولا می‌توانید اعتبار سایت مورد نظر خود را از میان نتایج گوگل به راحتی پیدا کنید.

متاسفانه بسیاری از کارشناسان سئو در آموزش سئو تنها به اعتبار سئو رسانه توجه می‌کنند و اگر سایتی اعتبار بالایی داشته باشد، آن سایت را برای درج رپرتاژ انتخاب می‌کنند. ولی حتما باید توجه داشته باشید، که اعتبار سئو در کنار شباهت موضوعی رسانه است که موجب کیفیت بالاتر رپورتاژ می‌شود. بنابر این حتما به حین انتخاب رسانه مورد نظر به هردوی این فاکتورها در کنار هم توجه داشته باشید.

برخی از کارشناس های سئو معتقدند، که لیست گران ترین سایت های خبری برای خرید ریپورتاژ یکی از بهترین لیست‌ها برای پیدا کردن رسانه مناسب برای درج رپرتاژ به حساب می آید.

سخن پایانی

در این مطلب تلاش نموده‌ایم، تا چند مورد از مهم‌ترین نکات انتخاب رسانه مناسب برای رپورتاژ را خدمتتان معرفی کنیم. در نهایت توجه داشته باشید، که انتشار رپورتاژ کار ساده‌ای نیست و باید برای انتخاب رسانه مناسب تحقیقات بسیار زیادی انجام دهید. همچنین بهتر است، محتوای رپورتاژ خود را به طوری طراحی کنید، تا کاربر حس تبلیغات از محتوای شما نگیرد.

پست های مرتبط