تولید محتوای ویروسی چیست؟

محتوای ویروسی چیست؟

تولید محتوای ویروسی یکی از مفاهیم بسیار مهم در دنیای تولید محتوا به شمار می آید. در اصل به نمونه محتواهایی که مانند یک ویروس در میان انسان ها، به اشتراک می گذارند، محتوای ویروسی می گویند. این دسته از محتواها به علت اینکه به خواسته خود مخاطبین پخش می شوند، باعث آشنایی افراد بسیار زیادی با کسب و کار شده و از این رو برای بسیاری از صاحبین کسب و کارها تولید محتوا ویروسی از اهمیت بسیار زیادی برخورد دار است.

در ادامه این مطلب به معرفی بیشتر تولید محتوای ویروسی چیست؟ عوامل وایرال شدن این دسته از محتواها و موارد مهم دیگر در محتوای وایرال خواهیم پرداخت.

محتوای ویروسی چیست؟

محتوای وایرال (ویروسی) چیست؟

viral content یا همان محتوای ویروسی، به آن دسته از محتواها می گویند که به صورت بسیار گسترده در بیشتر شبکه های اجتماعی، وب سایت ها، موتورهای جستجو و… به اشتراک گذاشته شده و موجب آگاهی مخاطبان از برند شما می شود. اصلی ترین مزیتی که محتوای وایرال دارد، امکان دسترسی مخاطبانی که در حالت عادی به کسب و کار شما دسترسی ندارند را ایجاد می کند.

این دسترسی باعث می شود تا بازده محتواهای شما به صورت بسیار زیادی افزایش یابد و شما شاهد رشد بسیار زیاد در کسب و کار خودتان باشید. همانطور که از نوع نام گذاری این نوع محتوا معلوم است، این دسته از محتواها همانند ویروس منتقل شده و افراد زیادی به محتوا دسترسی پیدا می کنند.

از آنجا که پخش محتوای وایرال بدون هیچ گونه اجباری و به درخواست خود افراد به اشتراک گزاری می شوند، باید جذابیت بسیار زیادی را داشته باشد تا مخاطبان بتوانند جذب محتوا بشوند.

اهمیت تولید محتوای ویروسی چیست؟

در تولید محتوای وایرال باید، به جلب توجه مخاطبان اهمیت زیادی داده شود؛ چرا که در غیر این صورت مخاطبین ما اقدام به اشتراک گذاری محتواها نمی کنند. در فرآیند تولید محتوای ویروسی نباید فراموش کنید، که کاربران در طول روز تحت تاثیر اطلاعات بسیار زیادی قرار دارند و به همین دلیل لازم بوده که پیام خود را به صورت دقیق و تاثیر گذار بنویسید.

اگر شما یک محتوای وایرال را بر روی سایت، کانال های ارتباطی خود و… بارگذاری کنید. به صورت قطعی آگاهی از برند و ترافییک ارگانیک سایتتان افزایش بسیار شدیدی پیدا خواهد کرد و مطمئنا این نوع از بازاریابی محتوایی تاثیری همانند یک تبلیغ گسترده برای شما خواهد گذاشت، با این تفاوت که شما دیگر لازم نیس بودجه کلانی برای متن کپی رایتینگ تبلیغات خود مصرف کنید.

همچنین طبق تحقیقات بسیاری از کارشناسان دیجیتال مارکتینگ، مخاطبان علاقه بسیار زیادی به تبلیغات ندارند و به همین دلیل بازدهی محتواهای ویروسی می تواند بسیار بیشتر از تبلیغات برای کسب و کارتان باشد. اما نباید فراموش کنید که تولید محتوای ویروسی کار بسیار دشواری بوده و بسیاری از مطالعات نشان می دهد که میزان اشتراک گذاری محتواها تقریبا نزدیک به عدد صفر است.

در حقیقت تنها درصد بسیار کمی از محتواها وجود دارند، که تبدیل به محتوای وایرال می شوند. معمولا به همین دلیل است، که کسب و کارها با استفاده  از رپورتاژ سعی بر تولید محتوای وایرال استفاده می کنند. با استفاده از انتشار رپورتاژ در جایی که تاثیر بالاتری داشته باشد، می توان نتایجی بسیار زیادی در کسب و کارتان مشاهده کنید.

انواع محتواهای وایرال

محتوای وایرال چیست

در ادامه به معرفی انواع محتوای ویروسی که طبق تحقیقات بسیار تاثیر گذار هستند، پرداخته ایم.

پست های لیست-محور

پست های لیست محور، نکات مهمی که در محتوای شما وجود دارند را بلافاصله به مخاطبان نشان می دهند. به همین دلیل به احتمال زیاد این دسته از محتواها بسیار راحت تر دیده می شوند. در اصل در این نوع از محتواها خواننده در اولین نگاه متوجه ایده اصلی پست شما می شود و دیگر نیاز نیست، کل پست را بخواند.

از آنجایی که خواننده به راحتی می تواند در این دسته از محتواها به سرعت اطلاعات مورد نیاز خود را از آن ها دریافت کند. این نوع محتوا به سرعت تبدیل به محتوای ویروسی می شوند. شما می توانید با استفاده از ابزار کیورد گپ یاب، اقدام به اضافه کردن همچین کلمات کلیدی ای به استراتژی محتوایی خود کنید.

محتوای تعریف کنند عمل

در حقیقت آن دسته از محتواهایی که دستور العمل های واضحی را به خوانندگان ارائه می دهد نیز به راحتی می توانند، تبدیل به محتواهای وایرال شوند. در این دسته دستورالعمل ها می توانند هر چیز مرتبطی باشند. آنها می توانند در مورد رانندگی، آشپزی، نکات تکنولوژی و… باشند. برای مثال: چگونه آنتن آیفون 15 خود را برگردانیم؟

برای پیدا کردن همچین عنوان هایی می توانید، اقدام به مشاهده سرچ کنسول رقبای خود و یا تحقیق کلمات کلیدی رقیب کنید.

محتواهای نمایانگر بهترین ها و محبوب ترین ها

تولید محتوای وایرال یا ویروسی به چه صورت انجام می پذیرد

این دسته از محتواها خواننده را در مورد بهترین منابع مرتبط در مورد نیازهای او راهنمایی می کنند و همچنین با سرعت بسیار زیادی شروع به محبوب شدن می کنند. در این گونه مطالب معمولا به شرح مفصل و مشخصات بهترین منابع اشاره می شود. معمولا خوانند می تواند از طریق این محتوای ویروسی یک ایده مشخص داشته باشد و به راحتی تصمیم بگیرد. مثال برای محتواهای نمایانگر بهترین ها: 10 غذا معرکه برای مهمانی های مجلل

محتوای تحقیقاتی

محتواهای تحقیقاتی، از جمله محتوایی هستند که به راحتی می توانند تبدیل به محتواهای وایرال شوند. از آنجایی که این دسته از محتواها برای تحقیقات و سوالات دیگران مفید واقع می شوند، شانس بسیار زیادی برای تبدیل شدن به محتواهای ویروسی پیدا می کنند.

سخن پایانی

در این مطلب به یکی از مهم ترین مباحث در دنیای دیجیتال مارکتینگ پرداخته ایم. در حقیقت محتواهای ویروسی یا وایرال از آن دسته محتواهایی به شمار می آیند، که بسیاری از افراد اقدام به اشتراک گذاری آنها می کنند. شما می توانید با استفاده از این محتواها به راحتی به مخاطبین بسیاری دسترسی پیدا کنید و آگاهی از برند خود را به صورت بسیار زیادی افزایش دهید.

 

پست های مرتبط