معرفی تمامی ابزارهای موجود برای بررسی لینک های خارجی سایت

ابزارهای آنالیز لینک رقبا

یکی از اصلی ترین اصول سئو تجزیه و تحلیل بک لینک ها است. با استفاده از تجزیه و تحلیل بک لینک ها شما می توانید، تمامی لینک هایی که به دست آورده اید به همراه منابع آنها را مشاهده کنید. همچنین شما می توانید، لینک های خارجی رقبایتان را نیز تحلیل کنید، این تجزیه و تحلیل به شما کمک می کند تا بتوانید بک لینک های خود با رقبایتان را مقایسه کنید.

و متوجه شوید رقبایتان چه استراتژی هایی به کار بردند، در نهایت شما نیز با استفاده از تحلیل رقبای خود اقدام به چیدن استراتژی لینک سازی خارجی کنید. در ادامه این مطلب، ما به معرفی تمامی ابزارهای بررسی لینک های خارجی سایت خواهیم پرداخت، با استفاده از این ابزارها کار شما برای تحلیل لینک سازی بسیار ساده تر خواهد شد.

تحلیل و آنالیز لینک های رقبا

بک لینک چیست و چرا اهمیت زیادی دارد؟

بک لینک در واقع به مانند یک پیوند میان دو سایت است. از نظر موتورهای جستجو، بک لینک ها کمی شبیه به رای برای سایت شما هستند. در واقع هرچقدر لینکی که به سایت شما اشاره می کند، معتبر تر باشد رای به سایت شما نیز معتبر تر است و به همین دلیل با استفاده از بک لینک معتبر و مرتبط اعتبار سایت شما افزایش می یابد.

بهترین نوع بک لینک ها از دسته لینک هایی است، که از سایت معتبر باشند. در حقیقت هرچه اعتبار سایتی که به شما لینک می دهد بالا تر باشد، اعتبار سایت شما نیز افزایش پیدا می کند، عکس این موضوع نیز صادق است. هرچقدر اعتبار و لینکی که به سایت سمت سایت شما اشاره می کند، پایین تر باشد اعتبار سایت شما نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

یکی از اصلی ترین روش های لینک سازی انتشار رپورتاژ آگهی در سایت های مناسب است. شما با انتخاب رسانه مناسب برای ریپورتاژ به راحتی می‌توانید، لینک های معتبری دریافت کنید که اعتبار سایت شما را افزایش بدهند. همچنین برای پیدا کردن انکر تکست هایی که مناسب سایتتان برای لینک سازی هستند، باید به بررسی رقبای خود بپردازید.

یکی از تکنیک های سئو برای بررسی لینک سازی رقبا بررسی سرچ کنسول آن ها است. شما با بررسی سرچ کنسول رقبا به راحتی متوجه می شوید، که آنها بر روی چه کلماتی کار می کنند و در نهایت شما نیز می توانید از این کلمات برای لینک سازی استفاده کنید. همچنین  با استفاده از راه های زیادی می توان سایت های مناسب را برای ایجاد بک لینک پیدا کرد، اما همیشه استفاده از ابزارهای سئو کارهای مارا بسیار ساده تر می کنند.

ابزارهای بررسی بک لینک

گفتنی است که ابزارهای بسیار زیادی برای بررسی بک لینک در دنیای وب وجود دارد. ولی تنها برخی از این ابزارها برای بررسی بک لینک موثر هستند، در ادامه مطلب به معرفی برترین ابزارهای لینک سازی خارجی در دنیا خواهیم پرداخت.

ابزار عنکبوت (رپورتاژیاب)

ابزار برای بررسی بک لینک رقبا

به جرئت می توان گفت یکی از بهترین ابزارهای موجود برای بررسی لینک های خارجی رقبا ابزار عنکبوت است. این ابزار می تواند تمامی رپورتاژ هایی که تا کنون رقبایتان ثبت کرده اند، را به صورت کامل پیدا کند و برایتان به نمایش بگذارد. از جمله دیگر امکانات جذاب این وب سایت امکان بررسی خلائ های کلمات کلیدی و رپورتاژی در رسانه ها است.

با استفاده از این امکانات ابزار عنکبوت به راحتی می توانید متوجه شوید کدام رسانه ها با کلمات کلیدی شما تا به حال رپورتاژی ثبت نکرده اند و شما آن رسانه ها را برای تاثیر بیشتر رپورتاژ خود انتخاب کنید.

ابزار Ahrefs

Ahrefs

Ahrefs یکی دیگر از بهترین ابزارهای موجود برای بررسی بک لینک به شمار می آید. همچنین با استفاده از این ابزار می توانید، ترافیک ارگانیک سایت خود را افزایش بدهید. ربات های موجود در این پلتفرم هر 24 ساعت در حدود 4 میلیارد وب پیج را در می گردند و هر 15 دقیقه فهرست موجود در سایت خود را به روز رسانی می کند.

جهت استفاده از ابزار Ahrefs برای سایت خود، باید یو آر آل وب سایتتان را در قسمت اکسپلور این ابزار وارد کنید، تا ای اچ رف تمامی بک لینک های آن را به همراه دیگر معیارهای سئو به شما نمایش دهد. همچنین این ابزار برای استفاده شما برخی گزارشات و فیلترهای پیشرفته را آماده کرده است، شما با در کنار هم قرار دادن این اطلاعات می توانید، تمامی بک لینک ها را از هر لحاظ بررسی کنید.

ابزار Majestic SEO

بررسی لینک سازی رقبا

Majestic SEO درست به مانند Ahrefs یکی دیگر از برترین ابزارهای موجود برای بررسی لینک های خارجی سایت است. مجستیک سئو با استفاده از چک کردن تاریخچه بک لینک های وب سایت هدف، علاوه بر نشان دادن تعداد بک لینک های موجود سایت، مقدار بک لینک های ایجاد شده برای هر دامنه، را نیز به صورت کامل نشان می دهد.

اگر می خواهید با مقاسه دامنه های مختلف، اقدام به آنالیز بک لینک های موجود کنید؛ این ابزار یکی از بهترین ابزارهای موجود برای اینکار است.

ابزار بررسی لینک SEO SpyGlass

SEO SpyGlass

ابزار سئو اسپای گلس با استفاده از 50 فاکتور گوگل اقدام به آنالیز لینک های وب سایت می کند. این ابزار پس از تجزیه و تحلیل بک لینک ها فرصت های جدیدی برای استراتژی لینک سازی شما ایجاد کرده که با استفاده از این فرصت ها به راحتی می توانید، سئوی سایت خود را بهبود ببخشید. همچنین قابل ذکر است که این ابزار علاوه بر بررسی لینک های خارجی شما، گزارشاتی را نیز ارائه می دهد، با استفاده از این گزارشات به راحتی می توانید فرآیند لینک سازی خود را سفارشی سازی کنید.

از جمله دیگر مزایای این سایت، بررسی لینک های بی کیفیت است. با استفاده از قسمت Anti-Penalty Link Audit به راحتی می توانید، لینک های بی کیفیتی که باعث کاهش اعتبار سایتتان می شود را خنثی کنید.

SEO PowerSuite

SEO PowerSuite

سئو پاور سایت یکی دیگر از ابزارهایی که برای تجزیه و تحلیل بک لینک ها، بسیار کارآمد است. این ابزار به کاربران خود کمک می کند تا تمامی اطلاعات مربوط به بک لینک ها را به صورت دقیق مشاهده کنند. همچنین این ابزار در کنار بررسی و آنالیز لینک های موجود در سایت، امکان مقایسه را برای آنها نیز فراهم می کند.

بسیاری از سئو کاران با استفاده از سئو پاور سایت، اقدام به بررسی بک لینک ها و مقایسه لینک های وب سایت ها می کنند.

سخن پایانی

تجزیه و تحلیل بک لینک یکی از اصلی ترین اقداماتی بوده، که برای بهبود سایت خود انجام می دهیم. در حقیقت لینک ها از نظر گوگل نیز اهمیت بسیار بالایی دارد و به همین دلیل است، که ابزارهای بسیار زیادی برای بررسی بک لینک ها به وجود آمده است. در این مطلب به معرفی برخی از ابزارهای موجود برای بررسی لینک پرداخته ایم.

پست های مرتبط