پیدا کردن رسانه مناسب برای لینک سازی خارجی

انتخاب رسانه مناسب برای لینک سازی خارجی

لینک سازی خارجی، از جمله اصلی ترین روش های موجود برای ارتقاء اعتبار و رتبه سایت به شمار می آید. شما با استفاده از این روش می توانید رتبه های سایت خود را به راحتی در موتورهای جستجو بهینه کرده و ارتقا دهید. البته باید توجه داشته باشید، که لینک سازی خارجی باید بسیار با احتیاط انجام گیرد وگرنه موجب نتیجه برعکسی برای سایت شما می شود. از این رو باید در تدوین استراتژی لینک سازی خود بسیار دقت عمل زیادی داشته باشید.

اهمیت این مبحث بقدری زیاد است، که در بسیاری از آموزش های سئو یک مبحث جدا فقط برای آموزش آن جدا می کنند. اما آیا واقعا لینک سازی خارجی برای سایت های ما اینقدر مهم است؟ در ادامه این مطلب به پاسخ این سوال و رورش های موجود برای پیدا کردن رسانه مناسب برای لینک سازی خارجی خواهیم پرداخت.

در کدام رسانه لینک سازی خارجی انجام بدهیم

لینک سازی خارجی چیست؟

لینک سازی خارجی یا همان External Link به پیوندهایی گفته می شود، که از سایت های دیگر کاربران را به سمت سایت شما هدایت می کنند. در اصل به فرآیند هدایت مخاطبان از یک سایت به سایت دیگر با استفاده از انواع لینک، لینک سازی خارجی می گویند.
یکی از اصلی ترین و مهم ترین عوامل موثر در سئوی خارجی همین لینک سازی خارجی است. هرچقدر اعتبار سایتی که به شما لینک بدهد بیشتر باشد، اعتبار سایت شما نیز در نهایت بیشتر می شود. درست به همین دلیل است، که انتخاب رسانه مناسب برای رپورتاژ از اهمیت بسیار زیادی برخورد دار است؛ چرا که تاثیر مستقیمی بر روی اعتبار صفحات و دامنه سایت ما دارد.

ویژگی های رسانه مناسب برای لینک سازی خارجی چیست؟

در ادامه این مطلب به معرفی ویژگی هایی که باید به هنگام لینک سازی خارجی در رسانه مد نظرتان به آنها توجه کنید را آورده ایم.

کیفیت دامنه رسانه

رسانه مناسب برای لینک سازی خارجی

از آنجایی که لینک سازی خارجی برای انتقال اعتبار به سایت شما انجام می گیرد شما باید به هنگام لینک سازی در یک رسانه به اعتبار آن رسانه دقت زیادی داشته باشید. اعتبار رسانه یا دامین آتوریتی عددی ما بین 1 الی 100 است، که هرچقدر این عدد نزدیک تر به 100 باشد اعتبار آن رسانه بیشتر است. شما این مقدار را می توانید با استفاده از ابزارهای مختلفی مانند ماز بسنجید.

امتیاز اسپم رسانه

اسپم اسکور یا همان امتیاز اسپم یکی دیگر از معیارهایی به شمار می آید که باید به آن نیز دقت زیادی داشته باشد، مقدار اسپم اسکور باید عددی نزدیک به صفر باشد و اگر در رسانه مدنظرتان مقدار این معیار زیاد باشد، بهتر بوده که در آن لینک سازی انجام ندهید؛ چرا که تاثیر بسیار منفی ای بر روی سایتتان می گذارد.

اعتبار سئو رسانه

رسانه مناسب برای لینک سازی خارجی

یکی دیگر از موارد بسیار مهم که باید به هنگام انتخاب رسانه برای لینک سازی به آن اهمیت زیادی بدهید، کیفیت سئو رسانه و جایگاه آن رسانه در گوگل است. هرچقدر رسانه مورد نظر شما از لحاظ سئویی و جایگاه در موتورهای جستجو بهتر باشد لینکی که در آن قرار می دهید، نیز تاثیر بسیار بیشتری بر روی سایتتان خواهد گذاشت. یکی از روش های اصلی ای که با استفاده از آن می توانید وضعیت سئوی رسانه مدنظرتان را بررسی کنید ابزار ملخ است.

در حقیقت ابزار ملخ تنها ابزار در سطح وب بوده که می تواند به صورت کامل سرچ کنسول رقبای شما را بررسی کند و آمار و ارقام بسیار شبیه به آن را در اختیارتان می گذارد. همچنین در حین انتشار رپورتاژ در یک رسانه باید به ارتباط موضوعی آن سایت با وب سایت خودتان نیز توجه زیادی داشته باشید.

ترافیک سایت

هرچقدر ترافیک در وبسایتی که مد نظر دارید بیشتر باشد، به احتمال بیشتر نیز محتوا و لینک شما نیز بازدید بیشتری خواهد داشت. در این صورت به احتمال زیاد می توانید جذب مخاطب بسیار زیادتری از طریق لینک داشته باشید.

بررسی رتبه سایت در طول زمان

رتبه یابی توسط رتبه یاب رنک فایند

یکی دیگر از کارهایی که قبل از انتشار رپورتاژ یا لینک سازی در رسانه باید انجام دهید، این است که رتبه وب سایت مدنظرتان را در طول بازه های زمانی مختلف بررسی کنید. در سال های قبل برای بررسی رتبه های وب سایت های مختلف از ابزاری با نام الکسا کمک می گرفتند ولی این ابزار پس از چند سال منسوخ شده و دیگر به ارائه خدمات نپرداخت.

از این رو ما در رنک فایند دست به ابداع ابزاری زده ایم که با استفاده از آن به راحتی می توانید رتبه های سایت های مختلف را رصد کنید. ابزار رتبه یاب رنک فایند به شما کمک می کند تا رتبه هر کلمه کلیدی ای که مد نظرتان است، را در هر بازه زمانی بدست بیاورید و با استفاده از این گزارش ها در نهایت به انتخاب رسانه مناسب بپردازید.

سخن آخر

یکی از دغدغه بسیاری از سئو کاران انتخاب رسانه مناسب برای لینک سازی خارجی است؛ چرا که لینک سازی باعث ارتقاء رتبه و اعتبار رسانه شما در گوگل می شود، از این رو در این مطلب در رنک فایند به روش های پیدا کردن رسانه مناسب برای لینک سازی خارجی پرداخته ایم.

پست های مرتبط