تحلیل سرچ کنسول رقبا با استفاده از ابزار ملخ

تحلیل سرچ کنسول رقبا

همیشه سئو یکی از مهم ترین موارد موجود در دیجیتال مارکتینگ بوده، در حقیقت هر فردی که صاحب یک سایت است همیشه دغدغه سئو و پیشی گرفتن از رقبای خود را دارد. از همین رو ابزارهای بسیار زیادی برای کمک به کسب و کارها در سطح وب به وجود آمده، یکی از این ابزارها که به شما کمک شایانی در پیشی گرفتن از رقبای خود می کند ابزار ایرانی ملخ است.

این ابزار می تواند به شما کمک کند تا اطلاعات بسیار شبیه به اطلاعات سرچ کنسول رقبای خود را بدست بیاورید و با استفاده از این اطلاعات، استراتژی های سئویی خود را برای کسب رتبه یک در گوگل تدوین کنید. در ادامه این مطلب به معرفی بهترین ابزار ایرانی برای تحلیل سرچ کنسول رقبا خواهیم پرداخت.

پنل اولیه ابزار ملخ

تحلیل رقبا چیست؟ و چه فایده ای دارد؟

در یک تعریف ساده، تحلیل رقبا به معنای جمع آوری اطلاعات درباره استراتژی سئو و محتوای رقبای ما است. ما با استفاده از این تحلیل ها به راحتی می توانیم نقاط ضعف و قدرت رقبای خود را تشخیص بدهیم و از رقبای خود پیشی بگیریم.در حقیقت با تحلیل کلمات کلیدی رقبا به راحتی می توانیم کارهای زیر را انجام بدهیم.

  • استراتژی های سئویی و محتوایی رقبای خود را ببینیم و از آنها پیشی بگیریم.
  • نقاط ضعف رقبای خود را کشف کنیم و با استفاده از این نقاط ضعف جامعه هدف را به سمت خودمان بکشانیم.
  • عملکرد فعلی سایت خود را با رقبای خود به راحتی مقایسه کنیم.
  • یک چشم انداز برای تعریف اهداف سایت خود داشته باشیم.

یکی از مهم ترین ابزارهایی که تمامی اطلاعات سایت را به نمایش می گذارد، سرچ کنسول است. در ادامه این مطلب به شما ابزاری را معرفی می کنیم، تا با استفاده از این ابزار به راحتی سرچ کنسول رقبای خود را بررسی کنید.

ابزار ملخ اولین ابزار ایرانی برای تحلیل سرچ کنسول رقبا

همانگونه که اشاره کردیم، تحلیل رقبا یکی از مهم ترین اقداماتی است که ما برای پیشرفت سئوی سایت خود می توانیم، انجام بدهیم. به همین منظور ما در رنک فایند برای اولین بار ابزاری را ابداع کردیم، تا با استفاده از آن بتوانیم تمامی اطلاعات تقریبی سایت رقیب خود را از سرچ کنسول دریافت کنیم. در حقیقت ابزار ملخ با استفاده از داده های موجود در سطح وب اقدام به شبیه سازی اطلاعات سرچ کنسول رقبا می کند. شما به راحتی می توانید با استفاده از ابزار ملخ استراتژی رقبای خود را فهمیده و اشتباهات آنها را تکرار نکنید.

آموزش استفاده از ابزار ملخ

پس از خرید اشتراک، در بخش ابزارها می توانید، وارد پنل اولیه ابزار ملخ شوید. در این پنل یک فیلد وجود دارد که باید در آن فیلد آدرس یو آر ال وب سایتی که می خواهید، مورد بررسی قرار بگیرد را وارد کنید. دقت داشته باشید آدرسی که وارد می کنید باید بدون www. باشد. پس از وارد کردن یو ار ال، ابزار ملخ سایت مورد نظر شما را شروع به بررسی خواهد کرد و در پایین صفحه یک لیست ایجاد می شود.

تحلیل سرچ کنسول رقبا

در لیست به شما نشان می دهد، که کاوش در چه وضعیتی است، پس از گذشت مدتی باکس نارنجی که در آن نوشته شده (متن تکمیل نشده) است به باکس آبی که در آن نوشته شده (آمار آپدیت شده و اعداد بروز است) تبدیل خواد شد. نکته ای که وجود دارد، این است که این دیتا در 24 ساعت اولیه به صورت تخمینی است ولی پس از 24 ساعت دیتا بسیار به واقعیت نزدیک تر خواهد شد.

در نهایت می توانید بر روی یکی از دو باکس دانلود و یا مشاهده سرچ کنسول کلیک کنید. باتن دانلود اقدام به دانلود دیتای سرچ کنسول رقیب شما خواهد کرد و دیتای مورد نظرتان را به صورت یک فایل اکسل دانلود می کند. ولی دکمه دیدن سرچ کنسول، یک صفحه باز خواهد کرد و شما را به صفحه شبیه ساز سرچ کنسول رقیب هدایت می کند.

شبیه ساز سرچ کنسول رقبا

در این صفحه در ابتدا یک شبیه به نمودار پرفورمنس سرچ کنسول رقیبتان نشان می دهد، که در آن دو آمار تعداد کل بازدید ها و کلیک ها را می توانید مشاهده کنید.

تحلیل کلمات کلیدی رقبا

در قسمت پایین شبیه ساز پرفورمنس یک پنل با آمار مختلف برای شما به نمایش گذاشته می شود، در این پنل می توانید رقبای خود را بر اساس قسمت  های زیر تحلیل کنید.

  • بیشترین ورودی های سایت با کلمات
  • بیشترین ورودی های صفحات در وب سایت
  • صفحات رتبه یک وب سایت
  • صفحات، صفحه اول گوگل

سخن پایانی

تحلیل رقبا جزو مهم ترین اقداماتی است، که برای هر سایت باید انجام بگیرد؛ چرا که با این تحلیل می توانیم، از اشتباهات رقبای خود آگاه شویم و این اشتباهات را تکرار نکنیم. همچنین تحلیل رقبا به ما کمک می کند تا به راحتی بتوانیم استراتژی محتوایی برای بیش ترین بازدید در کوتاه ترین زمان و استراتژی لینک سازی خارجی خود را به بهترین نحو تدوین کنیم.

پست های مرتبط