باز نشر یا آپدیت تولید محتوا

بازنشر یا آپدیت تولید محتوا

تقریبا می توان گفت، هر وبسایتی یک وبلاگ یا آرشیوی از مطالب تولید شده خود را دارد، اما با گذر زمان و تولید محتواهای جدید محتواهای قدیمی دیگر در معرض دید کاربران داده نمی شود و یا حتی افرادی که قبلا آن را خوانده اند به احتمال زیاد این مطالب کاربردی را فراموش کرده اند. همچنین می توان گفت تقریبا هر مطلبی که تولید می کنیم نیاز به بروز رسانی و آپدیت دارد.

باز نشر محتوا یا همان بروز رسانی محتوا به اصلاح به محتواهایی گفته می شود، که ما با گذر زمان اقدام به بروز رسانی و بهتر کردن آنها می کنیم. اما چرا آپدیت محتوا از اهمیت بسیار زیادی برخورد دار است؟ در ادامه این مطلب به پاسخ این سوال و دیگر سوال های مربوط به آپدیت محتوا خواهیم پرداخت.

باز نشر یا آپدیت تولید محتوا

باز نشر محتوا چیست؟ چرا باید محتوای خود را آپدیت کینم؟

به هنگام به روزرسانه محتواهای خود،در واقع شما علاوه بر اضافه کردن مطالب مفید تاریخ آن را نیز آپدیت می کنید، به این عملیات که باعث می شود محتواهای قدیمی از مطالب جدید تر برخورد دار باشند بازنشر محتوا می گویند. در اصل آپدیت محتوا می تواند حتی در نتایج موتورهای جستجو نیز تاثیر بگذارد و محتوای بازنشر شده را به صفحات برتر موتورهای جستجو انتقال بدهند.

همچنین با آپدیت می توانیم نرخ کلیک خود را دوباره افزایش بدهیم و یا حتی بودجه خزش خود را به صورت بسیار مشهودی زیادتر کنیم. برخی از دلایلی که باعث می شود تا مطالب خود را آپدیت کنیم عبارتند از:

محتوا را تازه تر و پربارتر می کند

هر وبسایتی محتواهایی دارد که با اینکه قدیمی هستند، ولی ترافیک و ورودی های  به نسبت بالایی دارند. بهتر بوده در این مطالب قسمت هایی که به نسبت تاریخ گذشته شده‌اند و یا نیاز به بروز رسانی دارند را با انتشار مجدد محتوا آپدیت می کنیم.

بازنشر این محتواها موجب می شود تا مخاطبان حس بهتری از محتواهای ما داشته باشند و همچنین شاید ما برخی از موارد مهم را در حین درج محتوای خود فراموش کرده بودیم، که با بازنشر می توانیم این موارد را نیز به صورت کامل اصلاح کنیم.

بهبود رتبه در موتورهای جستجو

بازنشر یا آپدیت محتوا چیست؟

امکان دارد برخی از محتواهای ما از رتبه های بالایی در برخی از کلمات کلیدی خاص برخورد دار باشند، پس در نتیجه ما از این محتواها ترافیک بیشتری نیز دریافت می کنیم. بهتر بوده قبل از اینکه محتواهای ما از نظر برخی معیارهای سئو مانند: نرخ کلیک، نرخ پرش، dwell time و… به مشکل بر بخورند اقدام به انتشار مجدد محتواهای خود محتواهای جدیدتری از آن را ایجاد کنیم.

در اصل یکی از تکنیک های سئو بدین صورت است، که باید متن محتواهای خود را ارتقا بدهیم و یا پست های قبلی خود را که از اعتبار کمی برخورد دار هستند، به سمت این محتوا redirect کنیم تا از دو نظر سئو و سیگنال های مثبت سئو به مشکل برخوریم.

تقویم محتوایی پر می شود

مزایای بازنشر محتوا برای سئو

در برخی از مواقع سال امکان دارد، تیم محتوا به قدری مشغول باشند که امکان تولید محتوا و بلاگ های جدید را نداشته باشند. بهتر بوده در این مواقع اقدام به انتشار دوباره محتوا های خود کنیم، تا وقت و انرژی کمتری برای انتشار محتوا صرف کنیم. این مثال در در مواقعی مانند ایجاد کمپین جدید یا شرکت در برخی از جشنواره ها، بسیار به درد می خورد.

تقریبا همه ما میدانیم، که انتشار مجدد محتوا و مقالات قدیمی بسیار وقت کمتری از ما نسبت به تولید یک محتوای جدید می گیرد. انستیتو یکی از مشهورترین بازاریابان محتوا، یک نتیجه بسیار جالب از این بازنشر محتواها را بدست آورده است.

تیم انستیتو در ماه آوریل سال گذشته سه عدد از محتواهای خود را با تغییرات بسیار کم بازنشر کرده اند. نتیجه  این بازنشر بسیار جالب بوده، به طوری که محتواهای آپدیت شده در لیست محبوب ترین محتواهای وبلاگ آنها قرار گرفت. در حقیقت برخی از مواقع تیتر محتوای ما و یا حتی انتشار محتوا در برخی از زمان های نا مناسب موجب دیده نشدن مقالات ما می شود.

با بازنشر این سری از محتواها و ایجاد کمی تغییر در ساختار آنها مانند تغییر H2، H3 و… ما این شانس را داریم، که احتمال دیده شدن محتواهای خود را به مراتب بسیار بیشتر کنیم. این مورد را بسیار فراوان در مقالات مختلف مشاهده کردیم و در نتیجه مقالاتی که مجددا منتشر شده اند، نرخ کلیک بسیار زیاد تری داشته باشد.

سخن پایانی

بازنشر یا آپدیت محتوا یکی از مهم ترین اقداماتی است که می توانیم برای دریافت ترافیک و بازدید بیشتر در مقالات قدیمی خود انجام بدهیم. در اصل بازنشر محتوا انتشار یک محتوای قدیمی با ایجاد تغیرات در برخی از بخش های آن است، که این کار حتی موجب بهبود رتبه در موتورهای جستجو نیز می شود. از آنجایی که بازنشر محتوا از اهمیت بسیار زیادی برخورد دار بوده، ما در این مطلب به تعریف و مزیت های آن پرداخته ایم.

پست های مرتبط