آیا لینک های پروفایلی تاثیری بر روی سئوی سایت دارند؟

لینک های پروفایلی

لینک سازی، یکی از کارهایی است که بیشتر سئو کاران برای بهبود رتبه بندی سئو سایت خود انجام می‌دهند. بنابراین ایجاد لینک درست می‌تواند یکی از عوامل موفقیت سایت شما باشد. با توجه به اهمیت ویژه لینک سازی با گذر زمان، روش‌های خلاقانه‌ای نیز برای لینک سازی استفاده می‌شود.

یکی از روش‌های مرسوم برای لینک سازی استفاده از لینک‌های پروفایلی است. در حقیقت با استفاده از لینک‌های پروفایلی و استفاده از آنها در وب سایت‌های شخصی و حرفه‌ای، شما به راحتی می‌توانید رتبه بندی وب سایت خود را در موتورهای جستجو افزایش دهید.

تاثیر لینک‌های پروفایلی بر روی سایت

پروفایل لینک دهی چیست؟

یکی از روشهای بررسی وب سایت توسط گوگل استفاده از خزنده‌ها برای افزایش بودجه خزش است. خزنده‌های گوگل با استفاده لینک‎ها به سایت‌های دیگر خزش می‌کنند و آن سایت‌ها را بر اساس معیارهای موجود مورد بررسی قرار می‌دهند. در این میان کلیه بک لینک‌هایی، که به وبسایت شما اشاره می‌کنند را با نام بک لینک پروفایلی می‌شناسند.

در حقیقت این بک لینک پروفایلی است که وضعیت انواع بک لینک، انکر تکست، اعتبار دامنه و همچنین ارتباط بین‌آنها را شرح می‌دهد. گوگل، با بررسی این لینک‌ها متوجه می‌شود که آیا وب سایت شما اعتبار کافی برای قرار گرفتن در صفحه اول را دارد یا نه؟ در نتیجه پاسخ به سوال، آیا بک لینک ارزش خود را از دست داده است؟خیر بوده.

بنا بر گفته بسیاری از کارشناسان سئو، در ترفندهای سئو پروفایل لینک دهی سایت شما، باید شامل موارد زیر باشد:

  • انواع لینک‌هایی که به سایت شما اشاره می‌کنند.
  • انکر تکست آن لینک‌ها
  • روشی که آن لینک‌ها بدست آمده‌اند.

گوگل، با استفاده از این معیارها لینک‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهد و سایت شما را رتبه بندی می‌کند.

انواع لینک هایی که به سایت اشاره می‌کنند

لینک های پروفایلی

لینک‌های ورودی شما باید با استفاده از منابع معتبر و مرتبط با موضوع وب سایتتان بدست آیند، همچنین باید دقت داشته باشید که پروفایل لینک دهی شما بدون استفاده از لینک‌های اسپم شکل بگیرد؛ چرا که در این صورت به وب سایت شما آسیب بسیار جدی‌ای وارد خواهد شد.

در نتیجه حتما دقت داشته باشید که از سایت‌هایی با اعتبار بالا، که لینک‌های با کیفیتی دارند لینک دریافت کنید. در این حالت سایت شما در دراز مدت رشد بسیار زیادی خواهد داشت

انکر تکست آن لینک‌ها

در برخی از شرایط، می‌توانید، عملیات لینک سازی را به صورت انکر تکست نیز انجام دهید. معمولا متن انکر تکست می‌تواند شامل مواردی همچون: کلمات کلیدی، نام برند، URL ها و.. باشد. انکر تکست یکی از عوامل مهم در سئوی خارجی سایت به شمار می‌آید، چرا که می‌تواند سیگنال‌هایی را به موتورهای جستجو ارسال کند و موتورهای جستجو با استفاده از این سیگنال‌ها، تشخیص می‌دهند، که موضوع صفحه لینک شده چیست؟

برای مثال، شما انتظار دارید لینکی با انکر تکست «سامسونگ» شما را به صفحه وب سایت شرکت سامسونگ ببرد و اگر این لینک شما را به صفحه یک شرکت دیگر تکنولوژی ببرد شما از آن سایت خارج خواهید شد. از این رو تطبیق دقیق انکر تکست‌ها با موضوعات به صورت مستقیم می‌تواند بر کیفیت لینک شما تاثیر بگذارد.

همچنین توجه داشته باشید، که نباید تعداد زیادی از لینک‌های انکر تکست، در یک زمان واحد به سمت وب سایت شما بیایند؛ چرا که در این صورت گوگل، متوجه غیر طبیعی بودن لینک‌ها می‌شود و با شما مقابله خواهد کرد. در نهایت حتما توجه داشته باشید، که هرگونه لینکی که به صورت غیر طبیعی به نظر برسد، به سایت شما آسیب جدی‌ای وارد خواهد کرد.

همچنین شما می‌توانید برای پیدا کردن رسانه‌های مناسب برای درج انکر تکست، از برخی ابزارها استفاده کنید، یکی از برترین ابزارهای موجود که لیست کامل سایت‌هایی که بک لینک مستقیم دارند، را در اختیارتان می‌گذارد ابزار عنکبوت است. با استفاده از ابزار عنکبوت شما به راحتی می‌توانید به لیست کامل این سایت‌ها در پنل کاربری خود دسترسی بیابید.

چگونه لینک‌ها به دست آمدند؟

تاثیر لینک های پروفایلی

گوگل، بارها اشاره کرده است، که با خرید و فروش لینک مخالف است و حتما در صورت مشاهده خرید و فروش با این مورد مقابله خواهد کرد. از این رو باید دقت بسیار زیادی برای استراتژی لینک سازی در سال 2024 داشته باشید و  تا حد امکان لینک سازی‌های خود را طبیعی جلوه دهید.

روش های ایجاد پروفایل لینک دهی

لینک دهی پروفایلی می‌تواند، که با روشهای مختلفی انجام بگیرد، برای مثال شما می‌توانید برای لینک‌دهی پروفایلی کارهای زیر را انجام بدهید.

ایجاد پروفایل در شبکه‌های اجتماعی و لینک دادن پروفایل‌ها به وب سایتتان

ایجاد پست در وبلاگ‌ها و ارجاع دادن مخاطبان به سایت خودتان

ایجاد پست مهمان در وبلاگ‌ها و درج URL سایتتان در آن وبلاگ‌ها

توجه داشته باشید، که لینک اسپم به راحتی می‌تواند موجب پنالتی شدن سایت شما شود. از همین رو توجه بسیاری بر روی کیفیت لینک های خود داشته باشید.

سخن پایانی

لینک سازی یکی از استراتژی‌های سئو است، که می‌تواند موجب پیشرفت کسب و کار شما شود، اما باید در حین لینک سازی دقت زیادی داشته باشید؛ چرا که در صورت استفاده از لینک‌هایی با اعتبار کم و یا اسپم در نهایت سایتتان جریمه می‌شود. در این مطلب تلاش نموده‌ایم، تا تمامی موارد مورد نیاز برای لینک‌های پروفایل را خدمتتان بیان کنیم.

 

پست های مرتبط