با چه ابزاری کیورد ریسرچ انجام دهیم؟

ابزار کیورد ریسرچ

یکی از اصل های رتبه گیری در سئو استفاده از کلمات کلیدی مناسب است، هرچقدر از کلماتی استفاده کنیم، که میزان سرچ بیشتری داشته باشند، احتمال رتبه گیری و فروش ما نیز بیشتر می شود. برخی از کلمات کلیدی وجود دارند، که میزان سرچ بسیار بالایی دارند و طبیعتا رتبه های برتر در این کلمات بازدید بسیار بیشتری نیز دارند. در مقابل این کلمات برخی از کلمات، رقابت بسیار کمتری دارند و طبیعتا ورودی کمتری دارند.

به همین دلیل تحقیق کلمات کلیدی از اهمیت بسیار زیادی در بحث تدوین استراتژی محتوایی برخورد دار است. بسیاری از سئو کاران برای تحقیق کلمات کلیدی خود از ابزارهای انگلیسی زبان استفاده می کنند، که اکثرا یا فیلتر هستند و یا بسیار گران قیمت، از این رو ما در رنک فایند برای اولین بار در ایران اقدام، به ساخت ابزار کیورد ریسرچ کرده ایم. با استفاده از این ابزار دیگر نیازی به ابزارهای خارجی ندارید و به راحتی می توانید تحقیق کلمات کلیدی خود را انجام بدهید.

ابزار مناسب برای کورد ریسرچ

کیورد ریسرچ (تحقیق کلمات کلیدی) چیست؟

در حقیقت یکی از مهم ترین مراحل اولیه ای که باید در سئو انجام بدهیم، تحقیق کلمات کلیدی است. متخصصان سئو با استفاده از ابزارهای مختلفی کیورد ریسرچ را انجام داده و در نهایت به جست جو و انتخاب بهترین کلمات کلیدی مرتبط با هر حوزه کسب و کاری می پردازند.

در صورت اینکه این مرحله به درستی انجام بگیرد، با مرور زمان مشاهده خواهید، کرد که ترافیک ورودی وب سایت نیز افزایش پیدا می کند و در آخر جایگاه بهتری در نتایج جستجو بدست خواهید آورد.

البته یکی دیگر از روش هایی که می توانید، با استفاده از آن تحقیق کلمات کلیدی خود را انجام دهید، دسترسی به سرچ کنسول رقبا است. شما می توانید با دسترسی به سرچ کنسول رقبای خود به کلمات کلیدی آن ها را مشاهده کنید و در نتیجه استراتژی محتوایی خود را تغییر بدهید.

در حقیقت می توان گفت، که با استفاده از تحقیق کلمات کلیدی است که میزان جستجو و بازدید سایت شما افزایش می یابد. در این فرآیند شما باید به لیستی از کلمات، عبارات و پرسش های مهم در حوزه خود دست یابید و با استفاده از این لیست، شما می توانید استراتژی لینک سازی خارجی سئویی خود را بدست بیاورید برای انجام تحقیق کلمات کلیدی ابزارهای متنوعی وجود دارد. در ادامه این مطلب پاسخ سوال با چه ابزاری کیورد ریسرچ انجام دهیم؟ را خواهیم داد.

با چه ابزاری کیورد ریسرچ را انجام بدهیم؟

همانطور که اشاره کردیم برای انجام تحقیق کلمات کلیدی ابزارهای بسیار زیادی در سطح وب وجود دارد، ولی باید توجه داشت که تمامی ابزارهای موجود مناسب برای انجام این فرآیند نیست و تنها برخی از آنها هستند، که در زبان فارسی کار آمد هستند. در ادامه به معرفی ابزارهای مناسب کیورد ریسرچ خواهیم پرداخت.

کیورد گپ یاب

کیورد گپ یاب

ابزار کیورد گپ یاب، یکی از برترین ابزارهای موجود در سطح وب فارسی، برای انجام کیورد ریسرچ به حساب می آید. در حقیقت با استفاده از این ابزار شما به راحتی می توانید، کیور ریسرچ خود در زبان فارسی را به صورت کامل انجام بدهید. این ابزار ایرانی از 4 الگورتیم مختلف تشکیل شده است. که شما با توجه به شرایط مختلف می توانید، از این الگوریتم ها در شرایط مختلف استفاده کنید.

این 4 الگوریتم موجود در این ابزار عبارتند از:

  • الگوریتم لانگ تیل: این الگوریتم یکی از مناسب ترین الگوریتم ها برای چیدن استراتژی محتوایی به شمار می آید.
  • الگوریتم شورت تیل: اگر سایتی تازه تاسیس دارید، به راحتی با استفاده از این الگوریتم می توانید، کیورد ریسرچ خود را انجام دهید. در حقیقت این الگویتم یکی از مناسب ترین الگورتیم های موجود در سطح وب فارسی برای انجام کیورد ریسرچ به حساب می آید.
  • الگوریتم پیشرفته: با استفاده از این الگوریتم به راحتی می توانید، افزایش بازدید بسیار زیادی را در زمان کوتاه را در سایتتان مشاهده کنید.
  • سوپر لانگ تیل: اگر دیگر ایده ای برای تولید محتوا در وب سایتتان ندارید، دیگر نگران نباشید؛ چرا که به راحتی با استفاده از الگورتیم لانگ تیل می توانید، ایده برای تولید محتواهای جدید داشته باشید.

گوگل ترند

ابزار گوگل ترند، یکی دیگر از ابزارهای موجود در سطح وب است، که کاربران با استفاده از این ابزار به راحتی می توانند، کلمات کلیدی ای که پیدا کردند را با یکدیگر مقایسه کنند. همچنین این ابزار می تواند میزان سرچ کلمات را به صورت تقریبی به شما نمایش دهد.

سمراش

یکی دیگر از ابزارهای کاربردی، که پس از پایان کار الکسا پا به بازار گذاشت، ابزار سمراش است. SEMrush با مرور زمان مورد توجه بسیاری از سئو کاران قرار گرفته و بسیاری از فعالان در حوزه وب از در آموزش سئو از آن استفاده می کنند. متاسفانه این ابزار پولی است و  برای استفاده از آن نیاز است، تا حسابی در خارج از کشور داشته باشید. البته برخی از امکانات این سایت، به صورت رایگان قابل استفاده بوده و شما می توانید، با استفاده از اکانت رایگان در این ابزار، تا حدی کارهای خود را انجام دهید.

و در آخر

کیورد ریسرچ جزو کارهای مهم برای افزایش بهبود سئو سایت به شمار می آید، اما همواره سئو کاران چالش ابزار برای انجام تحقیق کلمات کلیدی را داشته اند. به همین منظور ما در رنک فایند، اقدام به ابداع ابزاری با نام کویرد گپ یاب برای انجام کیورد ریسرچ کرده ایم. در این مطلب به پاسخ سوال با چه ابزاری کیورد ریسرچ انجام دهیم، پاسخ داده ایم.

پست های مرتبط