معرفی کیورد تولز های (keyword tools) رایگان

معرفی کیورد تول های (keyword tools) رایگان

به دلیل پیشرفت روز افزون الگوریتم ها و ربات های موتور جست و جوگر و تمرکز بسیار زیاد این موتور ها بر روی تولید محتوا، کیورد ریسرچ (Keyword Resear) یا همان تحقیق کلمات کلیدی تحول ها و پیشرفت های بسیار زیادی را به چشم دیده است. در واقع امروزه به دلیل این که تولید محتوا برای نیاز کاربر به یکی از معیار های اصلی موتور های جست و جوگر برای رتبه دادن به سایت ها تبدیل شده است به همین دلیل تحقیق کلمات کلیدی در سئو به یکی از مهم ترین بخش های آن تبدیل شده است.

ابزار های رایگان و غیر رایگان بسیار زیادی در دنیا برای تحقیق کلمات کلیدی برنامه نویسی شد که در این مقاله از سایت رنک فایند به بررسی ابزار های رایگان و  پر کاربرد برای تحقیق کلمات کلیدی (کیورد ریسرچ) خواهیم پرداخت.

ابزار گوگل کیورد پلنر (Keyword plan)

گوگل یکی از قدرتمند ترین و بزرگ ترین موتور های جست و جوی دنیا است که کاربران بسیار زیادی دارد این گوگل با توجه به افزایش تمرکز خود بر روی مبحث تولید محتوا برای رفع نیاز کاربر، ابزاری به نام کیورد پلنر برای تحقیق کلمات کلیدی در اختیار قرار داده است که اطلاعات بسیار ارزشمندی به شما می دهد در ادامه به بررسی امکانات و ابزار های این گوگل ادز خواهیم پرداخت:

ابزار گوگل کیورد پلنر (Keyword plan)

استخراج عناوین و کلمات کلیدی

با وارد کردن یک کلمه جامع حوزه کاریتان در این ابزار می دهد به شما عناوین شورت تیل و لانگ تیل بسیار زیادی را پیشنهاد می دهد که شما می توانید برای آن ها تولید محتوا کنید زیرا این عناوین نیاز کاربر هستند و توسط کاربر جست و جو شده اند.

حجم جست و جو

شما می توانید با این ابزار میانگین تعداد دفعات جستجوی کلمات کلیدی را در بازه های زمانی مختلف و آی پی های کشور های مختلف  بررسی کرد. با این ابزار شما می توانید بفهمید  کدام کلمه جست و جوی بالایی دارد و با آنالیز این کلمات استراتژی محتوایی و سئویی خود را بچینید.

قیمت کیورد ها

با توجه به حجم جست و جوی کلمات به شما هزینه های تبلیغات در کلمات را نشان می دهد و شما می توانید با این ابزار کمپین ها و جشنواره هایتان را برنامه ریزی کنید.

مطالب مرتبط: کیورد پلنر چیست؟ آموزش کامل ابزار کیورد پلنر

ابزار گوگل سرچ کنسول (Google Search Console)

ابزار گوگل سرچ کنسول (Google Search Console)

یکی دیگر از ابزار های رایج گوگل که رابط کاربری بسیار آسانی دارد ابزار سرچ کنسول است که بیشتر وب مستر ها و سئو کار ها امروزه برای چک کردن وضعیت وب سایتشان از این ابزار استفاده می کنند. از خدماتی که این ابزار نشان می دهد عبارتند از:

  • تعداد کلیک های روزانه
  • تعداد ایمپرشن های روزانه
  • نسبت تعداد ایمپرشن به تعداد کلیک ها
  • رتبه ی تخمینی وب سایت
  • لینک های خارجی
  • ارور ها و ایراد های سایت
  • کلماتی که شما از آن ورودی می گیرید

تنها نقطه قوت این ابزار نسبت به گوگل آنالیتکس نشان داده کوئری ها و کلماتی که شما می توانید از آن ها ورودی بگیرید است.

پست های مرتبط