معرفی ابزار های کیورد ریسرچ خارجی

معرفی ابزار های کیورد ریسرچ خارجی

تحقیق کلمات کلیدی یا همان کیورد ریسرچ یکی از اولین و مهم ترین اقدامات برای سئوی سایت و بهینه سازی وب سایت است که کمک گرفتن از ابزار های استخراج کیورد، به شما در فرایند کیورد ریسرچ کمک های بسیار زیادی به شما می کند در این مقاله از سایت رنک فایند به بررسی ابزار های کیورد ریسرچ خارجی خواهیم پرداخت.

ابزار Keyword tool

ابزار Keyword tool

یکی از بهترین و معروف ترین ابزار های مناسب برای تحقیق کلمات کلیدی، ابزار کیورد تولز نام دارد که تمامی وب مستران و سئوکاران در جهان از آن استفاده می کنند همچنین این ابزار به صورت تخصصی فقط بر روی استخراج کیورد های کلیدی متمرکز است از مزایای استفاده از این ابزار این می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  •     پیشنهاد کلمات کلیدی بسیار خوب
  •     نشان دادن میزان جست و جوی کلمات و عناوین کلیدی
  •     هزینه تبلیغات هر کلمه

اما یکی از مهم ترین معایبی که این ابزار دارد این است که به صورت کلی لوکیشن ایران در لیست این وب سایت وجود ندارد به همین دلیل امکان دارد کلماتی که نشان می دهد اشتباه باشد همچنین نمی توانید کلمات کلیدی را مدیریت کنید.

ابزار Small SEO Tools

ابزار Small SEO Tools

سایت اسمال سئو تولز دارای چندین ابزار مختلف است که کارایی های متنوعی دارد اما یکی از ابزار هایی ه سایت دارد، ابزار تحقیق کلمات کلیدی است. این وب سایت رتبه ی کلمات کلیدی را بررسی کرده و سختی آن ها را به شما می گوید همچنین کلمات و عناوین مرتبط با کیورد اصلی شما را می یابد. از مزایای این ابزار می توان فقط به رایگان بودن آن اشاره کرد زیرا ابزاری چندان قدرتمندی در زمینه سئو نیست. اما یکی از بزرگترین معایب این ابزار این است که تبلیغات بسیار زیادی در آن خواهید دید.

مطالب مرتبط: کیورد استافینگ (keyword stuffing) چیست؟

ابزار های گوگل

ابزار های گوگل

گوگل با سخت تر کردن الگوریتم های خود و با افزایش تمرکز این موتور جست و جو بر روی تولید محتوا، برخی از ابزار های خود را نیز به کیورد ریسرچ و تحقیق کلمات کلیدی اختصاص داد. در این قسمت از مقاله به معرفی و بررسی سه ابزار مهم گوگل که به ما در تحقیق کلمات کلیدی کمک شایانی می کند خواهیم پرداخت.

ابزار گوگل ترند

یکی از ابزار های گوگل که در بهینه سازی سایت و تولید محتوا کمک می کند ابزار گوگل ترند نام دارد که برای یافتن کیورد های ترند و جدید کمک بسیار زیادی می کند. شما با کمک این ابزار می توانید به راحتی حجم جست و جوی کلمات کلیدی تان را بازه ها و لوکیشن های مختلف چک کنید.

ابزار سرچ کنسول گوگل

ابزار سرچ کنسول گوگل

یکی از بهترین و کاربردی ترین ابزار های گوگل، سرچ کنسول آن است که می توانید کلمات کلیدی را نیز از داخل آن استخراج کنید با این ابزار می توانید علاوه بر دیدن ترافیک ورودی سایت، رتبه های کلمات کلیدی و کوئری های وب سایت خود را بینید اما این ابزار در یافتن رتبه های کلمات کلیدی بسیار ضعیف عمل می کند و کیورد های رقبای شما را نشان نمی دهد. پس این ابزار به شما کلماتی را نشان می دهد که در آن رتبه دارید و کلمات جدیدی را به شما نشان نمی دهد.

برای سئوکاران و وبمستران ابزار سرچ کنسول یک ابزاری حیاتی بوده زیرا به آن ها نرخ ایمپرشن، CTR و تعداد کلیک ها را به درستی نشان می دهد اما برای یافتن کلمات کلیدی جدید باید از ابزار های دیگری استفاده کنید.

ابزار گوگل ادز

این ابزار با این که به شما کلمات کلیدی جدید را پیشنهاد نمی کند اما با این ابزار می توانید حجم جست و جوی کلمات را توسط کاربر بیابید همچنین این ابزار قیمت تبلیغات بر  روی همه کلمات را به شما نشان می دهد و می توانید به راحتی با این ابزار استراتژی های تبلیغاتی خود را بچینید.

ابزار سمراش

سایت سمراش یکی از غول ها حوزه دیجیتال مارکتینگ و سئو است این سایت دارای بیش از 30 ابزار در زمینه سئو است اما ابزاری که در این مقاله به بررسی آن خواهیم پرداخت ابزار کیورد ریسرچ سمراش است که در نوع خود جزء قدرتمند ترین ابزار های کیورد ریسرچ محسوب می شود.

ابزار کیورد ریسرچ سمراش دارای 6 زیر مجموعه است به عنوان مثال شما می توانید کیورد گپ ها، عناوین و … را استخراج کرده و یا حتی دامنه رقیب خود را وارد کنید تا کیورد های شما را نمایش دهد.

این ابزار به دلیل قدرتمند بودن آن بسیار گران بوده و اشتراک ماهیانه آن 119 دلار است.

ابزار moz

ماز یکی از بهترین ابزار های کیورد ریسرچ و شناسایی بک لینک های وب سایت است و از شاخص ترین ابزار های این سایت می توان به عیب یابی سئو سایت نیز اشاره کرد. در نسخه رایگان این ابزار که به مدت یک ماه است به تعداد محدود می توانید به تحقیق کلمات کلیدی خود بپردازید اما اتمام اشتراک تستی باید اشتراک خریداری کرده که ارزان ترین پکیج این وب سایت 99 دلار است.

ابزار kwfinder

ابزار kwfinder

یکی دیگر از ابزار های کاربردی در زمینه تحقیق کلمات کلیدی kwfinder نام دارد که دقت بسیار بالایی داشته و رتبه های وب سایت شما را به صورت دقیق رهگیری می کند همچنین با این ابزار می توانید کلمات کلیدی رقبا را استخراج کرده و آن ها را بررسی کنید.

این ابزار رایگان نبوده و پکیج ها آن به صورت سالانه است از دیگر امکانات این ابزار این است که شما می توانید  لینک های داخلی و خارجی رقبای خود را بررسی کنید.

ابزار های keyword planner

این ابزار با این که یک ابزار قدرتمندی در زمینه تحقیق کلمات کلیدی نیست اما می توان در این لیست قرار داد. این ابزار تعداد دفعات سرچ یک عبارت را به شما نشان می دهد و می تواند کیورد های رقیبتان را با این ابزار بررسی کنید. 

نکته: این ابزار بخشی از ابزار گوگل ادز است که در قسمت بالا به بررسی آن پرداختیم

کلام آخر

در این مقاله از سایت رنک فایند به بررسی ابزار های تحقیق کلمات کلیدی خارجی پرداختیم یکی از معایب این ابزار ها گران بودن پکیج های این ابزار است اما ابزاری مثل رنک فایند به شما کمک می کند تا فرایند کیورد ریسرچ خود را تکمیل کرده و تولید محتوای خود را شروع کنید.

اگر شما هم ابزاری خارجی مناسب برای کیورد ریسرچ و تحقیق کلمات کلیدی سراغ دارید می توانید برای ما کامنت کنید.

پست های مرتبط