کیورد استافینگ (keyword stuffing) چیست؟

کیورد استافینگ (keyword stuffing) چیست؟

همه سئوکاران گاهی اوقات وسوسه شده اند که با کمک راه های سئو کلاه سیاه، رتبه های برتر گوگل را بگیرند اما اگر با این روش بتوانید رتبه های برتر گوگل را بگیرید طولی نخواهد کشید که رتبه ی سایت شما افت کرده و ترافیک سایت شما به شدت کاهش خواهد یافت و صدمه بر پیکریه کسب و کار شما وارد خواهد شد که جبران آن بسیار سخت خواهد بود. در این مقاله از سایت رنک فایند به بررسی یکی از راه های کلاه سیاه سئو به نام کیورد استافینگ (keyword stuffing) خواهیم پرداخت همچنین در این مقاله به مزایای استفاده از روش کیورد استافینگ و راه ها استفاده صحیح از این روش اشاره خواهیم کرد.

کیورد استافینگ چیست؟

به زبان ساده کیورد استافینگ به معنی بمباران کلمات کلیدی در صفحات وب است یعنی سئوکار کلمه کلیدی را به تعداد بسیار زیاد در صفحه وب تکرار می کند اما این روش تبدیل به کابوسی برای وب مستران شده است زیرا باعث پنالتی شدن وب سایتشان می شود. از این روش سئوکاران بسیار زیادی 5 سال پیش استفاده کرده و رتبه های بسیار خوبی را از گوگل دریافت می کردند اما با آپدیت های الگوریتم های گوگل، این روش منسوخ شده و استفاده از آن باعث پنالتی شدن وب سایت می شود.

در این روش سئوکار با افزایش چگالی کلمات کلیدی در محتوا، به دنبال این است تا گوگل متوجه موضوع محتوا و موضوع سایت شود که در سال های اخیر کاربرد های بسیار زیادی داشت.

کیورد استافینگ چیست؟

چگالی کلمات کلیدی چیست؟ در سئو به تعداد دفعات تکرار کلمات کلیدی در متن چگالی کلمات کلیدی می گویند که با فرمول زیر محاسبه می شود.

چگالی کلمه کلیدی = تعداد کلمات متن ÷ تعداد تکرار کلمه کلیدی در متن

انواع keyword stuffing در سئو

روش های مختلفی وجود دارد که سئوکاران از این روش در صفحات وب خود استفاده می کنند که در این بخش از مقاله به آن اشاره خواهیم کرد.

  • تکرار غیر ضروری کلمات داخل متن
  • نوشتن کلمات کلیدی به صورت متعدد در متا
  • استفاده بیش از حد کلمه کلیدی در عنوان و عنوان سئو
  • اضافه کرد کلمات کلیدی بی ربط به محتوا
  • لینک دادن بیش از اندازه به کلمه کلیدی
  • تکرار بیش از اندازه کلمات در تیتر های محتوا
  • استفاده بیش از حد کلمات کلیدی در لید محتوا
  • تکرار کلمات کلیدی در بخش مقدمه متن.

دلایل رتبه گرفتن برخی از وب سایت ها با روش کیورد استافینگ

قبل از این که به بررسی دلایل رتبه گرفتن برخی از وب سایت ها با روش کیورد استافینگ بپردازیم باید این نکته را به وب مستران و سئوکاران بگوییم که وب سایتی که رتبه های برتر گوگل را کسب کرده است فقط با یک کار صاحب این رتبه نشده است و اصلی ترین اشتباه سئو کاران در این قسمت که وقتی می بینند سایتی با کیورد استافینگ به رتبه های برتر گوگل رسیده است به این فکر نمی کنند که عوامل و کار های  بسیار زیادی پشت این  رتبه قرار گرفته است.

مطالب مرتبط: کیورد گپ چیست؟

در نتیجه وب سایتی را دید که با کیورد استافینگ به رتبه های برتر گوگل دست یافته است عجله نکنید و عوامل دیگر آن را بررسی کنید زیرا روش کیورد استافینگ خود به تنهایی نمی تواند باعث گرفتن رتبه های برتر گوگل شود.

دلایل رتبه گرفتن برخی از وب سایت ها با روش کیورد استافینگ

تکنیک های جایگزین

سوال اینجاست که با اسپم شناخته شدن این روش و آپدیت های گوگل باید از چه روشی برای بالا آوردن و گرفتن رتبه های برتر سایت استفاده کنید. در این قسمت از مقاله به بررسی روش های جایگزین برای بالا آوردن وب سایت ها خواهیم پرداخت.

استفاده از کلمات LSI

با آپدیت گوگل و اسپم شناخته شدن روش کلاه سیاه کیورد استافینگ، گوگل تصمیم گرفت به جای تمرکز بر تعداد کلمات کلیدی موجود در متن، بر روی مفهوم محتوا یا LSI (Latent Semantic) تمرکز کند. اما سوال اینجاست که LSI چیست؟

روش مفهوم محتوا یا LSI را با مثالی به شما توضیح خواهید داد، شما محتوایی دارید با موضوع ارز دیجیتال اما شما می توانید بجای تکرار کلمه ی ارز دیجیتال در محتوا، از کلمات هم معنی ارز دیجیتال استفاده کنید به عنوان مثال: ( رمز ارز، رمز دیجیتال، کوین و ….

تولید محتوا مکرر

یکی از عواملی که الگوریتم های جدید گوگل تمرکز بسیار زیادی بر روی آن دارد، تولید محتوای به درد بخور برای کاربر است اما باید در تولید محتوا برخی از عوامل را رعایت کنید به عنوان مثال محتوای شما نباید کم تر از 500 کلمه باشد، دارای عکس های با کیفیت باشد.

نکته: نوشتن محتوای کوتاه شاید برای کاربر مناسب نباشد اما محتوای بسیار بلند نیز از حوصله کاربر خارج است پس باید به اندازه کافی تولید محتوا کنید.

استفاده از افزونه های سئو

استفاده از افزونه های سئو

بهترین افزونه های سئو برای تشخیص چگالی کیورد و جلوگیری از کیورد استافینگ افزونه های

هست که به شما کمک های بسیار زیادی می کنند اما همیشه نباید بر اساس گفته این ابزار ها پیش بروید.

کلام آخر

در این مقاله به بررسی کیورد استافینگ پرداختیم شما هم می توانید تکنیک های جاگزین این روش را برای ما در سایت رنک فایند کامنت کنید.

پست های مرتبط