مقاسیه ابزار ملخ با سرچ کنسول

شبیه ساز سرچ کنسول

سرچ کنسول یکی از ابزارهای رایگان گوگل بوده، که به جرئت  از مهم ترین ابزارها در دنیای سئو به حساب می آید. در اصل با استفاده از سرچ کنسول می توان، عملکرد سایت در گوگل را تحلیل کرد. به همین دلیل دیدن اطلاعات Serarch Consol رقبای خود یک مزیت اصلی برای ما به حساب می آید، که با استفاده از آن به راحتی می توانیم متوجه شویم رقبایمان از چه کلماتی ورودی می گیرند.

به همین منظور ما در رنک فایند برای اولین بار در سطح وب اقدام به ساخت ابزاری برای مشاهده سرچ کنسول رقبا با نام ملخ زده‌ایم. در ادامه این مطلب به معرفی تفاوت های این ابزار با search console گوگل خواهیم پرداخت.

محیط سرچ کنسول

سرچ کنسول چیست؟

مطابق آخرین آمار بدست آمده، 92/2 درصد جستجو های کاربران توسط گوگل انجام می پذیرد. طبیعی است، که به همین منظور برای داشتن رتبه و مخاطبان بیشتر، سایت خود را بر اساس الگوریتم های گوگل بهینه کنیم. یکی از ابزارهایی که در این راه می تواند، به ما کمک بسیار زیادی کند، ابزار سرچ کنسول گوگل است.

Search console یکی از ابزارهای رایگان گوگل بوده، که به کاربران کمک می کند تا سایت خود را بر اساس الگوریتم های گوگل بهینه تر کنند. اگر گوگل را یک مدرسه در نظر بگیریم، سرچ کنسول در این مدرسه نقش کارنامه و ریز نمرات ما را دارد؛ که عمل کرد مارا نشان می دهد. به گفته خود گوگل سرچ کنسول ابزاری مفید برای نظارت و یافتن ایرادات وبسایت به منظور کسب رتبه بهتر در نتایچ جستجو است.

به بیانی ساده تر، این ابزار تحلیلی به شما کمک می کند، عملکرد وب سایت خود را از دیدگاه گوگل ارزیابی کنید و همچنین متوجه شوید بیشتر ورودی های سایت شما از چه کلماتی است. به صورت کلی تر سرچ کنسول تمامی اطلاعات شما را نشان می دهد.

حال فرض کنید، شما به اطلاعات سرچ کنسول رقبای خود دسترسی پیدا کرده‌اید، در این صورت می توانید، بفهمید رقبایتان بر روی چه کلمات کلیدی‌ای کار می کنند، یا حتی می توانید به محصولات پر فروش رقبای خود دسترسی پیدا کنید.

در نهایت با این ابزار به راحتی می توانید تحقیق کلمات کلیدی رقیب خود را به راحت ترین روش ممکن انجام دهید.

مقایسه سرچ کنسول با ابزار ملخ

شبیه ساز سرچ کنسول رقبا

ابزار ملخ با توجه به داده‌های موجود در سطح وب، اقدام به شبیه سازی اطلاعات سرچ کنسول رقبای شما می‌کند. اطلاعات موجود در ابزار ملخ بسیار نزدیک به واقعیت بوده و از همین رو شما به راحتی می توانید به اطلاعات این ابزار ایرانی اتکا کنید.

با استفاده از ابزار ملخ شما دیگر نیازی نیست، که اشتباهات رقبای خود را تکرار کرده و به زبان عامیانه راه چندین ساله رقبای خود را در یک شب طی خواهید کرد؛ چرا که شما به صورت دقیق می دانید رقبای تان بر روی چه کلمات کلیدی کار می کنند و شما با استفاده از داده های این ابزار یک استراتژی محتوایی برای بیش ترین بازدید در کوتاه ترین زمان را به راحتی می چینید.

مقایسه پنل ابزار ملخ با سرچ کنسول

در پنل هردوی این ابزارها شما به راحتی می توانید، مقادیر تعداد کل ایمپرشن ها و تعداد کل کلیک ها را مشاهده کنید. همچنین در پنل ابزار ملخ شما به راحتی می توانید به ترتیب مقادیر: بیشترین ورودی سایت، صفحاتی که ورودی بیشتری دارند، صفحات با رتبه یک و صفحات اول در گوگل را مشاهده کنید. همچنین برای بدست آوردن محصولات پر فروش رقیب خود کافی بوده، که کلمه product را جستجو کنید.

بیشترین وروردی های سایت

شبیه ساز سرچ کنسول

در قسمت بیشترین ورودی های سایت، شما می توانید کلماتی که سایت رقیب تان در آنها بیشترین ورودی را می گیرند مشاهده کنید. همچنین در این قسمت برای هر کلمه اطلاعاتی از جمله: ورودی های گوگل، کل نتایج گوگل، رتبه ماه گذشته، رتبه فعلی، تعداد کلیک ها (میانگین ماهانه)، تعداد ایمپرشن (میانگین ماهانه) و سی تی آر (CTR) را می توانید به راحتی مشاهده کنید.

ورودی این سایت از کدام صفحات است

مشاهده سرچ کنسول رقبا

در این قسمت شما می توانید، به راحتی بفهمید که به صورت دقیق کدام صفحات از سایت خود و یا رقبایتان وروردی بیشتری دریافت می کنند. این قسمت اطلاعاتی مانند: لینک صفحه ووردی گوگل، تعداد کلیک ها (میانگین ماهانه) و تعداد ایمپرشن (میانگین ماهانه) را برای شما به نمایش می گذارد. همچنین در این بخش از ابزار ملخ می توانید با استفاده بفهمید که کدام محصول یا مقاله ورودی بیشتری در سایت می گیرد.

تنها کاری که برای مشاهده محصول یا مقاله پر بازدید باید انجام دهید، این است که در قسمت سرچ قسمتی از url ثابت سایت رقیب خود را وارد کنید؛ به طور مثال اکثر سایت های رقبا برای محصولات خود از product استفاده می کنند، که شما با وارد کردن این کلمه در قسمت سرچ محصولات پر فروش را به راحتی می توانید مشاهده کنید.

شما به راحتی در نهایت با این قسمت می توانید لیست محصولات پر فروش رقبای خود را بدست بیاورید و با استفاده از این لیست محصولات پر فروش خود را پیدا کنید.

صفحات رتبه یک

سرچ کنسول رقبای خود

همانطور که از نام این قسمت ابزار ملخ مشخص است، شما در این بخش صفحاتی که رتبه یک گوگل را در سایت رقیب یا سایت خودتان کسب کرده را مشاهده می کنید.

سخن پایانی

سرچ کنسول گوگل از جمله ابزارهایی به شمار می آید، که تمامی اطلاعات سایت شما را به صورت دقیق در اختیارتان می گذارد. به همین دلیل برای ما نیز اهمیت زیادی دارد، تا از اطلاعات سایت رقیب خود به درستی آگاهی داشته باشیم. به همین منظور ما در رنک فایند برای اولین بار دست به ابزاری زدیم، که به راحتی تمامی اطلاعات سرچ کنسول رقبای شما را شبیه سازی می کند.

 

پست های مرتبط