بهترین ابزار پیدا کردن رتبه در گوگل

پیدا کردن رتبه در گوگل

رصد رتبه سایت در کلمات کلیدی هدف، یکی از مهم ترین کارهایی است، که هر صاحب کسب و کاری باید آن را به درستی انجام بدهد. در حقیقت همیشه در میان تمامی صاحبین کسب و کار برای بدست آوردن رتبه های بیشتر رقابتی وجود دارد، تا بتوانند در کلمات کلیدی هدف رتبه دلخواه خود را بدست بیاورند و یا در رتبه خود ثابت بمانند. از آنجایی که چالش رصد رتبه همیشه در میان سئو کاران وجود داشته و در اکثر مواقع برای دسترسی به رصد رتبه ها دست به ابزارهای خارجی می شوند، ما در رنک فایند تصمیم به ساخت ابزاری با نام رتبه یاب کرده ایم. در ادامه این مطلب به معرفی بهترین ابزار پیدا کردن رتبه در گوگل خواهیم پرداخت.

پیدا کردن رتبه در گوگل

یک ابزار بررسی رتبه کلمه کلیدی چه امکاناتی باید داشته باشد؟

انتخاب یک ابزار برای پیدا کردن کلمات کلیدی سایت و رصد آن در نگاه اول شاید ساده به نظر بیاید، ولی اصلا اینگونه نیست. به صورت کلی یک ابزار مناسب باید معیارهای زیر را داشته باشد.

پشتیبانی از آمار دقیق

یک ابزار رتبه یاب باید بتواند، آمار دقیقی را در بازه های زمانی مختلف ارائه بدهد، شما با استفاده از این آمار می توانید، بررسی کنید که عمل کردتان در بازه های زمانی مختلف به چه صورت بوده و استراتژی محتوایی خود را بر اساس این عملکرد تغییر بدهید.

پشتیبانی از چندین کیورد

هر صفحه از سایت شما می تواند، چندین کلمه کلیدی را پشتیبانی کند و یا شما شاید نیازتان باشد، چندین کلمه کلیدی را در بازه های زمانی مختلف با یکدیگر بررسی کنید، از این رو باید ابزاری که مورد استفاده قرار می دهید، به راحتی بتواند از چندین کلمه کلیدی پشتیبانی کند. در نظر بگیرید شما اقدام به تدوین یک استراتژی محتوایی برای بیش ترین بازدید در کوتاه ترین زمان انجام داده اید.

نیاز است، که در بازه های زمانی مختلف اقدام به رصد رتبه های استراتژی خود کنید، تا میزان موفقیت استراتژی خود را بسنجید.

ارائه گزارش

یکی از اصلی ترین چالش هایی که هر سئو کاری دارد، ارائه گزارش به کارفرما است، از این رو باید ابزاری که استفاده می کنید، بتواند گزارش کاملی از رتبه های کلمات کلیدی شما بدهد، تا شما برای تهیه گزارش به مشکلی بر نخورید. در حقیقت شما باید با توجه به kpi های خود اقدام به ارائه گزارش کنید، از این رو حتما توجه داشته باشید که ابزارتان از ارائه گزارش پشتیبانی کند.

هشدار به هنگام ایندکس نشدن مطلب

همچنین یک ابزار رتبه یاب باید بتواند، صفحات و کلمات کلیدی ای که ایندکس نشدن را تشخیص دهد و به شما هشدار دهد؛ چرا که صفحات شما ممکن است، به هر دلیلی ایندکس نشده باشند و از این رو اگر صفحات اصلی شما ایندکس نشده باشند، ابزار شما باید بتواند هشداری صادر کند تا مشکل صفحه را بررسی نمایید.

ابزار رتبه یاب رنک فایند

ابزار رتبه یاب

یک سایت برای یکی از صفحات خود، ممکن است چندین کلمه کلیدی داشته باشد. از این رو جستجوی دستی هر کلمه کلیدی در گوگل می تواند برای شما بسیار زمان گیر و طاقت فرسا باشد. شما برای مقایسه پیشرفت کلمات کلیدی خود، دیگر نیازی ندارید، که هر کلمه را به صورت دستی در گوگل جستجو کنید؛ چرا که ما در رنک فایند برای اولین بار در ایران ابزاری تحت عنوان رتبه یاب را خدمتتان ارائه کردیم.

با استفاده از این ابزار هر وقت در هر زمانی که اراده کنید، به راحتی می توانید رتبه کلمات کلیدی خود را بدست بیاورید. در حقیقت این ابزار به عنوان دستیار شما برای چک کردن کلمات هدف شما کار می کند و شما با استفاده از آن در کمترین زمان ممکن دغدغه پیدا کردن رتبه کلمات کلیدی خود را خواهید داشت.

مهم ترین ویژگی ای که ابزار رتبه یاب دارد، این بوده که با استفاده از آیپی های ایرانی طراحی شده است. در حقیقت ابزارهای خارجی با استفاده از آی پی های ایرانی کار نمی کنند و نمی توانند آمار بسیار دقیقی از کلمات به زبان فارسی بدهند. به همین منظور است، که ابزار رتبه یاب بسیار آمار دقیق تری در کلمات به زبان فارسی ارائه می دهد.

مزایای استفاده از ابزار رتبه یاب

رتبه یابی در گوگل

اگر شما در دنیای سئو تازه کار هستید، این ابزار از آنجا که به زبان فارسی خدمات خود را ارائه می دهد، بسیار برای شما کاربردی خواهد بود. ولی علاوه بر پشتیبانی از زبان فارسی رتبه یاب ویژگی های بسیار زیادی را در خود جای داده است، که در ادامه به معرفی برخی از ویژگی های آن خواهیم پرداخت.

مقرون به صرفه بودن: از آنجا که بسیاری از ابزارهای رتبه یاب در دنیا دلاری می باشند، ابزار رتبه یاب در مقایسه با این پلتفرم ها نه تنها قیمت بسیار پایین تری دارد، بلکه بسیار به صرفه تر است.

ارائه گزارش: همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم، ارائه گزارش به کارفرما یکی از چالش های اصلی بسیاری از سئوکاران است. شما با استفاده از این ابزار به راحتی می توانید، گزارشات کاملی را به کارفرمایان خود ارائه بدهید.

ارائه گزارش در بازه های زمانی مختلف: از دیگر ویژگی های جذاب رتبه یاب، ارائه گزارش در روز یا هقته است. این ابزار به راحتی می تواند، گزارشات خود را هر روز یا هر هفته به صورت کامل ارائه دهد.

تغییرات سایت: با استفاده از گزارشی که از این ابزار دریافت می کنید، به راحتی متوجه تغییرات مثبت یا منفی سایت خود می شوید. با استفاده از این تغییرات، به راحتی متوجه می شوید، که کلمات کلیدی شما چه جایگاهی دارد و همچنین می توانید، استراتژی محتوایی خود را به راحتی بهینه کنید.

ثبت تاریخچه رتبه بندی: ابزار رتبه یاب، به شما تاریخچه ای از رتبه کلمات خود را ارائه می دهد. به همین منظور دیگری نیازی نیست، اطلاعات هر کلمه کلیدی، را در اکسل ذخیره کنید و به راحتی با استفاده از این ابزار تاریخچه رتبه های خود را بدست بیاورید.

نتیجه گیری

رصد رتبه کلمات کلیدی سایت، جزو اصلی ترین چالش های سئو کاران به شمار می آید. این آمار به سئو کاران کمک می کند، تا به راحتی بتوانند استراتژی های محتوایی خود را تدوین کنند و با استفاده از این استراتژی ها دست به بهبود رتبه کلمات کلیدی خود بزنند.

پست های مرتبط