کدام رسانه تاثیر بهتری بر سئوی سایت دارد؟

تاثیر رسانه بر روی سئوی سایت

یکی از مهم ترین عوامل پیشرفت سئوی سایت، انتشار رپورتاژ در رسانه مرتبط با سایت است. در حقیقت رپورتاژ خوب می تواند موجب شود، تا سایت شما اعتبار بسیار زیادی را دریافت کند ولی همانقدر که رسانه خوب می تواند، موجب پیشرفت سایت شما شود رسانه اشتباه نیز می تواند موجب افت سئوی سایت شما شود. از همین رو انتخاب رسانه درست برای انتشار ریپورتاژ بسیار مهم بوده و باید دقت زیادی در انتخاب رسانه مناسب داشته باشید. به همین دلیل در ادامه این مطلب به معرفی مواردی خواهیم پرداخت که باعث می شود، رپرتاژ شما در رسانه تاثیر بیشتری در سئو داشته باشد.

تاثیر رسانه بر روی سئوی سایت

چگونگی انتخاب سایت مناسب برای تاثیر بر روی سئو

یکی از اصلی ترین دغدغه بیشتر سئو کاران همیشه، انتخاب سایت مناسب برای انتشار رپورتاژ است. در حقیقت انتخاب رسانه مناسب برای رپرتاژ، ارتباط بسیار زیادی با جذب ترافیک و بهبود جایگاه سایت شما دارد. یکی از مهم ترین موارد در انتخاب رسانه مناسب برای انتشار ریپورتاژ، موضوع سایت شما با رسانه مد نظرتان است.

باید برای انتخاب رسانه به سایت هایی مراجعه کنید، که در زمینه محتواهای شما تخصص داشته باشند، در این صورت مخاطبان سایت شما با رسانه مد نظر یکی است. از جمله دیگر مواردی که باید بسیار به آن توجه داشته باشید، سیاست های گوگل برای خرید و فروش لینک است. گوگل بسیار به خرید و فروش لینک حساس است و اگر حس کند، خرید و فروش لینکی برای سایت شما انجام گرفته، به شدت سایت شما را جریمه می کند.

شما می توانید با استفاده از یک استراتژی لینک سازی از متوجه شدن گوگل برای خرید و فروش لینک جلو گیری کنید. البته لازم به ذکر است که شما با استفاده از ابزار عنکبوت می توانید، به راحتی اقدام به فهمیدن استراتژی رقبای خود کنید و در نهایت بدانید که رقبایتان از کدام رسانه ها استفاده می کنند.

در ادامه به معرفی برخی از معیارهای انتخاب رسانه مناسب برای انتشار رپورتاژ خواهیم پرداخت که با استفاده از این معیار ها می توانید، تاثیر زیادی بر روی سئوی خود مشاهده کنید.

معیارهای انتخاب بهترین سایت رپورتاژ آگهی

یکی از حیاتی ترین نکات برای تاثیر رپرتاژ بر روی سئو، انتخاب رسانه درست است. در ادامه برخی از معیارهایی که می توانند، برای انتخاب رسانه به شما کمک شایانی بکنند را خدمتتان معرفی کرده ایم.

تخصص محتوا

تاثیرات مثبت رپورتاژ بر روی سئوی سایت

یکی از مهم ترین نکاتی که باید از آن اطمینان حاصل کنید، ارتباط موضوعی رسانه با سایت شما است. انتشار رپرتاژ در سایت هایی که مخاطبان هدف یکسانی با شما دارند، می تواند کمک بسیار زیادی به بهبود سئوی سایت شما کند، برای انتخاب رسانه ابزارهای بسیار زیادی در سطح وب وجود دارد. یکی از برترین ابزارهایی که می تواند به شما برای انتخاب سایت کمک کند، ابزار ایرانی رپروتاژ یاب (عنکبوت) است.

همچنین با استفاده از ابزار عنکبوت می توانید، نمایش خلاءهای رپورتاژی بر اساس کلمه کلیدی است. با استفاده از این خلاء ها به راحتی کلمات کلیدی ای که در رسانه مورد نظر شما تا به حال مورد استفاده قرار نگرفته را پیدا کنید.

سیاست های سئو

تاثیر رسانه بر روی سئوی سایت

قبل از انتشار رپرتاژ بهتر است، که مطمئن شوید سایت مورد نظرتان مطابق با قوانین سئو و استانداردهای گوگل جلو می رود. اگر سایت انتخابی شما طبق این قوانین جلو نرود، گوگل به راحتی متوجه خرید و فروش لینک شما می شود و در آخر سایتتان را به علت خرید لینک جریمه می کند برای اطمینان از این که سایت مورد نظرتان طبق قوانین گوگل کار می کند یا نه می توانید، به راحتی از ابزار ماز استفاده کنید.

پس از وارد کردن یو آر ال وب سایتتان، داخل ابزار MOZ این ابزار به شما 4 آمار زیر را می دهد.

DA: این آمار به شما نشان می دهد که اعتبار سایت مد نظرتان چقدر است، در حقیقت دامین آتوریتی عددی ما بین 0 الی 100 است، که هرچقدر این عدد به 100 نزدیک تر باشد اعتبار سایت نیز بیشتر است.

PS پیج اسپم مقدار اسپم بودن آن سایت را به شما نشان می دهد. هرچقدر این عدد نزدیک تر به صفر باشد بهتر است. در نتیجه دقت داشته باشید، که این عدد زیاد نباشد؛ چرا که در صورت زیاد بودن پیج اسپم لینک وارده به سایت شما از ارزش کم تری برخورد دار خواهد بود.

PA: اعتبار پیج یکی دیگر از آماری است، که ابزار ماز به شما نشان می دهد. پیج آتوریتی اعتبار هر صفحه را به شما نشان می دهد، معمولا توصیه می شود که قبل از انتشار ریپورتاژ اعتبار صفحه مورد نظرتان را بررسی کنید.

تعامل با مخاطبان

یکی دیگر از مواردی که تاثیر رپورتاژ شما را بیشتر می کند، آمار تعامل مخاطبان با سایت مد نظرتان است. هرچقدر آمار تعامل در سایت مد نظر شما بیشتر باشد، آن سایت فعال تر است و قدرت ترافیک بیشتری دارد. در نتیجه بازدید کننده های بسیار بیشتری به سمت سایت شما هدایت می شوند

با رعایت این معیارها، می‌توانید سایت مناسبی را برای انتشار ریپورتاژ آگهی انتخاب کنید و بهینه‌ترین بازدهی را از تبلیغات خود داشته باشید.

کلام آخر

انتشار رپورتاژ در رسانه درست به راحتی باعث می شود، تا سایت شما رشد بسیار زیادی داشته باشد ولی باید دقت داشته باشید، که رسانه نا مناسب به همان اندازه می تواند موجب افت رتبه شما در نتایج گوگل شود. به همین علت در این مطلب به معرفی برخی از معیارها که باعث می شود، رسانه مد نظرتان تاثیر بیشتری در سئوی سایت شما بگذارد پرداخته ایم.

پست های مرتبط