ابزار ایرانی برای استعلام 1000 دامنه .ir

دامنه یاب ایرانی

انتخاب نام مناسب برای برند خود، از اهمیت بسیاری برخورد دار است. وقتی می خواهید یک کسب و کار آنلاین را راه اندازی کنید، یکی از مهم ترین کارهایی که باید به آن توجه زیادی داشته باشید، انتخاب نام دامنه کسب و کارتان است. در حقیقت این نام دامنه بوده، که شما را معرفی می کند و از این رو به جرئت می توان گفت یکی از مهم ترین کارهایی به شمار می آید، که برای کسب و کارتان باید انجام بدهید.

اما باید توجه داشت سرچ هر دامنه، به تنهایی می تواند بسیار وقت گیر باشد. از همین رو ما در رنک فایند، ابزاری با نام دامنه یاب را ابداع کرده ایم. با استفاده از دامنه یاب به راحتی می توانید 100 دامنه را همزمان استعلام بگیرید. در ادامه به معرفی بیشتر این ابزار خواهیم پرداخت.

دامنه یاب ایرانی

انتخاب بهترین نام برای دامنه؟

همانطور که گفتیم انتخاب نام دامنه از جمله کارهای مهمی است، که برای شروع به کسب و کارتان نیاز دارید به درستی انجامش بدهید. با گذر زمان، پسوندهایی به غیر از .com و .org وارد پلتفرم وب شده اند، از این رو انتخاب دامنه دلخواه نیز بسته به نوع کسب و کار و محل آن بسیار ساده تر شده است. البته برای انتخاب نام دامنه از بهترین سایت های پیشنهاد دهنده دامنه نیز می توانید به راحتی راهنمایی بگیرید.

همچنین در حین انتخاب دامنه توجه داشته باشید، که نام دامنه باید شباهت بسیاری به نام کسب و کار شما داشته باشد. با اینکار نام کسب و کار شما به صورت عادی در ذهن ها ماندگار می شود. همچنین توجه کنید، که در آموزش انتخاب نام دامنه باید به برخی نکات دقت داشته باشید. این نکات عبارتند از:

 1. ساده بودن نام: دیکته نام دامنه شما نباید عجیب و غریب باشد و تاحد ممکن باید ساده نوشته شود.
 2. کوتاهی نام: طولانی بودن نام دامنه، موجب سردرگمی کاربران شما می شود از این رو باید تا حد امکان نام دامنه را ساده انتخاب کنید.
 3. قابل فهم بودن نام: نام دامنه باید برای مخاطبان شما بسیار قابل فهم باشد.

در ادامه به معرفی ابزاری خواهیم پرداخت که با استفاده از آن به راحتی می توانید، نام دامنه خود را در سریع ترین زمان ممکن بدست آورید.

ابزار دامنه یاب رنک فایند

ابزار رنک فایند برای پیدا کردن دامنه

به احتمال زیاد با شنیدن نام دامنه یاب، فکرتان به سراغ دیگر ابزارها می رود، که با وارد کردن نام دامنه دلخواهتان به شما نشان می دهد، این دامنه آزاد است یا نه؟ اما ابزاری که ما در رنک فایند با نام دامنه یاب اختراع کردیم، بسیار امکانات بیشتری را در اختیارتان می گذارد. به طور مثال ابزار دامنه یاب، حتی پیشنهاداتی برای انتخاب نام دامنه در اختیارتان می گذارد.

همچنین این ابزار در کوتاه ترین زمان ممکن، لیست 100 عددی از دامنه هایی که می توانید انتخاب کنید را در اختیارتان می گذارد با دیدن این نام دامنه یاب به این فکر نکنید که مثل همه سایت ها شما یک دامنه می زنید و آزاد بودن یا نبودن آن را به شما نشان می دهد. لازم به ذکر است، که شما می توانید این ابزار را بر اساس برخی از موارد محدود کنید و دامنه هایی که به شما ارائه می دهد از فیلترهای خاصی بگذرند. برای مثال شما این ابزار را می توانید بر اساس نکات زیر فیلتر کنید.

پسوند و پیشوند های فروشگاهی

 • پسوند و پیشوند های عددی
 • پسوند و پیشوند ها با توجه به حروف انگیسی از a تا z
 • پسوند های متدوال معروف فارسی مثل : shop, kala, land,…
 • پسوند و پیشوند های مناسب برای سایت فیلم و موزیک
 • پسوند و پیشوند های مناسب برای سایت مجله ای و خبری
 • پسوند و پیشوند های مناسب برای سایت شرکتی
 • پسوند و پیشوند های خلاقانه
 • پسوند و پیشوند های پر طرفدار

لازم به ذکر است، که این ابزار به شما قدرت فیلتر بر اساس پسوند های TLD را نیز می دهد. یعنی شما می توانید 100 دامنه مختلف پسوند های TDL را  با هر فیلتر دلخواهی داشته باشید. برخی از پسوندهای TDL ای که ابزار دامنه یاب در اختیار شما قرار می دهد.

 • com
 • net
 • org
 • ir

از دیگر مزایای این ابزار امکان فیلتر کردن دامنه ها بر اساس آزاد بودن و یا نبودن آنها است.

مزایای استفاده از ابزار دامنه یاب

پیدا کردن 100 دامنه

اصلی ترین مزیتی که این ابزار در اختیار شما قرار می دهد صرفه جویی در وقت است، با استفاده از این ابزار دیگر نیازی نیست، که شما وقتتان را برای پیدا کردن اسم سایت هدر دهید و در کمترین زمان ممکن می توانید دامنه مناسب را برای کسب و کارتان پیدا کنید. البته این ابزار برخی از ویژگی ها را نیز در اختیارتان قرار می دهد که  با استفاده از این ویژگی ها بهترین انتخاب را می توانید، برای نام وب سایتتان داشته باشید.

 • عدم استفاده از کلمه کلیدی تکراری در دامنه
 • عدم استفاده از فینگلیش
 • توجه به املای صحیح دامنه
 • عدم استفاده از حروف مخفف
 • جست و جو بر حسب موضوع سایت

سخن پایانی

انتخاب دامنه مناسب می تواند باعث، به یاد ماندن نام برند شما در ذهن ها شود، از این رو باید دقت زیادی در انتخاب نام دامنه داشته باشیم. باید توجه داشت که نام دامنه شامل یک سری مواردی باشد. برای مثال نام دامنه باید ساده، کوتاه و مرتبط به نام برندمان باشد. برای اینکه انتخاب نام دامنه برای بسیاری از صاحبین کسب و کار ساده تر شود، ما در رنک فایند دست به ابداع ابزاری با نام دامنه یاب زدیم. با استفاده از این ابزار شما به راحتی می توانید، اقدام به پیدا کردن بهترین نام دامنه برای برندتان کنید.

پست های مرتبط