بهترین سایت های پیشنهاد دهنده دامنه

بهترین سایت ارائه دهنده دامنه

یکی از مهم ترین کارهایی که قبل از طراحی سایت و ورود به دنیای وب باید انجام بدهیم، انتخاب صحیح نام دامنه است؛ چرا که پس از مدتی تغییر نام دامنه می تواند به راحتی موجب شکست کسب و کار شما شود. در حقیقت دامنه به عنوان نام برند شما در دنیای وب استفاده می شود و به همین دلیل است که از اهمیت بسیار زیادی برخورد دار است. در ادامه این مطلب به معرفی بهترین سایت پیشنهاد دهنده نام دامنه، خواهیم پرداخت که با استفاده از فیلترها و امکانات این سایت به راحتی می توانید، نام دامنه مناسب خود را انتخاب کنید.

دامنه و نام دامنه چیست؟

سایت های ارائه دهنده نام دامنه

در اصل دامنه به عنوان همان آدرسی است، که شما در فضای وب در اختیار دارید. به عنوان مثال شما وقتی با گوشی یا لپتاپ خود آدرس سایت rankfind.net را سرچ می کنید، در حقیقت دارید، آدرس این سایت در فضای وب را پیدا می کنید. نام دامنه نیز به عنوان نام آدرس شما شناخته شده می شود. شما می توانید با استفاده از نام آدرس سایتتان، با دیگر سایت های موجود در سطح وب تعامل و ارتباط برقرار کنید.

برای استعلام دامنه ابزارهای متفاوتی وجود دارد، برای مثال ابزار ایرانی برای استعلام 1000 دامنه .ir به راحتی می توانید هزار دامنه را در کمترین زمان ممکن رهگیری کنید.

بهترین ابزار پیشنهاد دهنده نام دامنه

نتایج ابزار دامنه یاب

همانطور که اشاره کردیم، نام دامنه از اهمیت بسیار زیادی برخورد دار است و درست به همین دلیل است، که به هنگام انتخاب نام دامنه باید دقت بسیار زیادی داشته باشید. از آنجایی که انتخاب نام دامنه برای بسیاری از سئو کاران یک چالش سخت است ما در رنک فایند دست به ابداع ابزاری برای پیدا کردن نام دامنه مناسب با کسب و کار اینترنتی شما زده ایم. با استفاده از این ابزار شما به راحتی می توانید، نام دامنه مناسب با کسب و کارتان را پیدا کنید.

ابزار دامنه یاب

ابزار دامنه یاب به جرئت یکی از برترین ابزارهای موجود در سطح وب برای پیدا کردن نام دامنه به شمار می آید. با دیدن اسم این ابزار فکر نکنید، که ابزار دامنه یاب نیز درست به مانند دیگر ابزارها فقط آزاد بودن یا نبودن نام دامنه شما را پیدا می کند، بلکه دامنه یاب بسیار فرا تر از نشان دادن دامین های آزاد عمل می کند و در کنار نشان دادن آزاد بودن دامنه این ابزار به شما پیشنهادها و ایده های متنوعی برای انتخاب نام دامنه می دهد.

در حقیقت دامنه یاب ایرانی ما در مدت زمان بسیار کمی، لیستی از دامنه های موجود در فضای وب را با توجه به حوزه کسب و کارتان به شما ارائه می دهد. همچنین شما به راحتی می توانید، فیلترهای متفاوتی برای تفکیک دامنه در ابزار دامنه یاب انتخاب کنید، تا این ابزار با استفاده از دامنه یاب شروع به پیدا کردن  نام دامنه مناسب برای شما کند.

فیلترهای موجود در دامنه یاب، بر چه اساسی کار می کنند؟

فیلترهای ابزار دامنه یاب

شما به راحتی می توانید، فیلترهای متنوعی را در ابزار دامنه یاب استفاده کنید، تا نزدیک ترین نام و مناسب ترین نام برای دامنه شما را انتخاب کند. برخی از انواع فیلرتهایی که می توانید، در این ابزار به راحتی استفاده کنید عبارتند از:

 • پسوند و پیشوندهای فروشگاهی
 • پسوند و پیشوند های عددی
 • پسوند و پیشوندها با توجه به حروف الفبای انگلیسی
 • پسوند های متداول معروف فارسی مانند: land، kala، shop و…
 • پسوند ها و پیشوندهای مناسب برای سایت های فیلم و موزیک
 • پسوند و پیشوندهای مناسب برای سایت مجله ای و خبری
 • پسوند و پیشوندهای مناسب برای سایت های شرکتی
 • پسوند و پیشوندهای خلاقانه
 • پسوند و پیشوندهای پر طرفدار

همانطور که مشاهده کردید، شما به راحتی می توانید با توجه به موضوع کسب و کارتان اقدام به ایجاد فیلترهای مختلفی برای پیدا کردن دامنه مد نظرتان کنید. همچنین از دیگر امکاناتی که در ابزار دامنه یاب وجود دارد، امکان ایجاد فیلتر برای پسوندهای متفاوت است، به راحتی در دامنه یاب می توانید فیلترهایی برای پسوندهای مختلف نیز بگذارید.

فیلترهای پسوند در دامنه یاب

برخی از پسوندهایی که می توانید در ابزار دامنه یاب بر اساس آنها فیلتر اعمال کنید، عبارتند از:

 • com
 • net
 • ir
 • org
 • co
 • pw

همچنین شما می توانید، به راحتی انتخاب کنید، که فقط دامنه های آزاد را ببینید و یا تمامی دامنه ها را مشاهده کنید.

مزایای استفاده از ابزار دامنه یاب رنک فایند

به جرئت می توان گفت، که اصلی ترین مزیت موجود دامنه یاب صرفه جویی در وقت و پیدا کردن اسم مناسب برای سایتتان است. شما به راحتی می توانید در کمترین زمان ممکن بهترین دامنه موجود برای کسب و کارتان را پیدا کنید. همچنین این ابزار برخی از ویژگی های جالب و کاربردی را در خود جای داده است. برای مثال این ابزار از کلمه کلیدی تکراری در دامنه استفاده نمی کند.

همچنین ابزار دامنه یاب به املای صحیح بسیار دقت می کند و از عبارات فینگلیش اصلا استفاده نمی کند. از جمله دیگر نقاط قوت این ابزار عدم استفاده از حروف مخفف است.

سخن پایانی

انخاب نام دامنه یکی از اصلی ترین چالش های بسیاری از کسب و کارهای موجود در سطح وب است، به همین منظور ما در رنک فایند دست به ابداع ابزاری برای پیدا کردن نام دامنه مناسب سایت زده ایم. ابزار دامنه یاب، می تواند با توجه به فیلترهای مختلفی که درون خود جای داده است بهترین نام دامنه را برای کسب و کار شما پیدا کند.

 

پست های مرتبط