چگونه رپورتاژی بنویسیم که بازدید بالایی بگیرد؟

چگونه رپورتاژی بنویسیم که بازدید بالایی بگیرد؟

امروزه با گذشت زمان روش های بازاریابی تغییرات بسیار زیادی به خود دیده است و تماس های تلفنی و بازاریاب های حضوری منسوخ شده اند و تبلیغات اینترنتی در فضای وب و سوشال های مختلف جای بازاریابی های قدیمی را گرفته است. امروزه یکی از راه های بازاریابی در فضای مجازی تبلیغات از طریق خرید رپورتاژ است. رپورتاژ ها تبلیغات نوشتاری هستند که توسط شما برای تبلیغ کسب و کارتان نوشته شده و در یکی از سایت های معتبر دیگر درج می شود که در آن به معرفی و بازاریابی کسب و کار خود می پردازید. نوشتن رپورتاژ مانند نوشتن مقالات دیگر آسان نیست و باید نکاتی در نوشتن آن رعایت شود.

در این مقاله از سایت رنک فایند به بررسی نحوه نوشتن رپورتاژ آگهی خواهیم پرداخت تا بتوانید بازدید بالایی از رپورتاژ های خود داشته باشید. اما قبل از آن به بررسی خود رپورتاژ آگهی خواهیم پرداخت.

انواع رپورتاژ آگهی ها

رپورتاژ ها انواع مختلفی دارند که در این قسمت از مقاله به بررسی و معرفی هر یک از آن ها خواهیم پرداخت.

  •     رپورتاژ ژورنالیستی: یکی از رایج ترین نوع رپورتاژ ها است که به صورت متنی بوده و ارزش خبری بالایی دارد این نوع رپورتاژ ها قدرت جذب مخاطب بالایی دارد.
  •     رپورتاژ دفاعی: زمانی که برخی از برند ها دچار بحران می شوند برای از بین بردن فضای منفی رسانه به انتشار رپورتاژ آگهی دفاعی می پردازند.
  •     رپورتاژ تصویری: یکی دیگر از انواع رپورتاژ ها، رپورتاژ های تصویری هستند که با داشتن عکس های جذاب مخاطب را به خود جلب می کنند

مطالب مرتبط: آموزش سریع پیدا کردن دامنه

مزایای استفاده از رپورتاژ آگهی

استفاده از رپورتاژ آگهی علاوه بر این که به بازاریابی کسب و کار شما می کند مزایای بسیار زیادی نیز دارد که عبارتند از:

  • دریافت بک لینک از سایت های معتبر
  • بهبود رتبه های سایت
  • افزایش بازدید
  • معروفیت برند

نکات طلایی برای نوشتن رپورتاژ آگهی

نکات طلایی برای نوشتن رپورتاژ آگهی

همانطور که گفتیم نوع محتوای وبلاگ به طور کلی با نوع محتوای وبلاگ ها، دسته ها، محصولات متفاوت است به همین دلیل باید در زمان نوشتن رپورتاژ به برخی از نکات طلایی رپورتاژ نویسی توجه کنید.

نحوه تبلیغات در رپورتاژ

یکی از مهم ترین نکاتی که در رپورتاژ نویسی وجود دارد این است که باید به صورت غیر مستقیم تبلیغ کنید یعنی کاربر متوجه نشود که در حال خواندن تبلیغات است. امروزه به دلیل نداشتن صداقت برخی از تبلیغ دهندگان، کاربران دیگر به تبلیغات مستقیم پاسخ مثبتی نشان نمی دهند و از این نوع تبلیغات بیزار هستند.

قطعا محتوای تمام تبلیغاتی به هیچ عنوان برای کاربر جذاب نیست ولی محتوا هایی که دارای مطالب آموزشی، خبری، ترفند ها و نکات خاصی است برای کاربران بسیار جذاب است.

رپورتاژ باید به گونه ای باشد که داخل خود دارای نکات آموزشی، ترفند و نکات های جذاب باشد و در کنار آن تبلیغات غیر مستقیمی به کار گیرد تا تاثیر خود را بر روی مخاطب بگذارد.

از گوگل کمک بگیرید

همانطور که می دانید رپورتاژ ها قابلیت ایندکس شدن را دارند و به دلیل این که در سایتی با اعتبار بالا درج می شوند به احتمال زیاد به صفحات اول گوگل می رود  پس در نتیجه شما می توانید با نوشتن یک رپورتاژ خوب، از گوگل نیز برای سایت و کسب کار خودتان ورودی بگیرید.

از کاربران چیزی بخواهید

در انتهای رپورتاژ های خوب حتما از کاربر بخواهید کاری را انجام دهد به عنوان مثال از کاربر بخواهید نظرش را در مورد این مقاله برای شما بنویسد یا بر روی دکمه یا لینکی که قرار داده اید کلیک کند.

این کار باعث می شود کاربر از محتوای شما به صورت سرسری عبور نکند.

مطالب مرتبط: کلمات کلیدی lsi چیست و چگونه پیدا کنیم؟

رپورتاژ یا قلاب؟

در نوشتن رپورتاژ ها یکی دیگر از مهم ترین مسائلی که باید به آن توجه کنید این است که یک عنوان مناسب و جذاب را انتخاب کنید تا بتوانید کاربر را به دام کلیک کردن بیندازید به عنوان مثال شما با انتخاب این عنوان: بهترین تلویزیون های سامسونگ برای رپورتاژ خود این مفهوم را می رسانید که با وارد شدن به این رپورتاژ با لیستی از تلویزیون های سامسونگ رو به رو خواهد شد اما اگر عنوان جذابی را انتخاب کنید می توانید کاربران را به دام خوب بیاندازید.

با عناوین مثال:

  •     چه تلویزیون هایی چشم را اذیت نمی کنند؟
  •     تلویزیون های سامسونگ مناسب برای گیمینگ

نکات طلایی در مورد درج رپورتاژ

نکات طلایی در مورد درج رپورتاژ

در زمان درج رپورتاژ بر روی سایت باید برخی از نکات مهم سایت تبلیغ کننده را بررسی کنید تا رپورتاژ شما به صورت کاملا حرفه ای باشد.در این قسمت از مقاله به بررسی نکات مهمی که باید در زمان درج رپورتاژ به آن ها دقت کنیم، خواهیم پرداخت.

دقت به قالب سایت

در زمان درج رپورتاژ باید به قالب عکس ها و رنگ هایی که سایت تبلیغ کننده، محتوا های قبلی خود را درج کرده اند توجه کنید تا محتوای شما ظاهر همسان تری با محتوا های قبلی سایت داشته باشد تا جنبه تبلیغاتی برای وب سایت نداشته باشد

به تیتر های سایت توجه کنید

محتوا های سایت تبلیغ کننده را حتما بررسی کنید و به سر تیتر های آن توجه کنید به عنوان مثال ببینید این سایت از تیتر های کوتاه استفاده می کند یا تیتر های بلند، یا تا کدام زیر عنوان محتوای خود را می نویسد.

مطالب مرتبط: چگونه با کیورد گپ به بازدید برسیم؟

به لحن نوشتار سایت توجه کنید

حتما به لحن سایت تبلیغ دهنده دقت کنید تا رپورتاژ شما با آن متقاوت نباشد و جنبه تبلیغاتی به خود نگیرد. اکثرا محتوای وب سایت ها ادبی است اما سایتی های وجود دارد که لحن آن ها کاملا به صورت محاوره ای است به همین دلیل باید قبل از نوشتن مقاله به این مورد توجه کنید

کلام آخر

رپورتاژ ها تاثیر بسیار زیادی بر روی سئوی سایت و بالا آمدن سایت در رتبه های گوگل دارد به همین دلیل باید در نوشتن آن ها دقت کنید. همچنین شما می توانید برخی از مقالات ما را در دسته بندی آموزش سئو خوانده و مفاهیم اولیه سئو را آموزش ببنید. شما هم نظرات خودتان را در مورد تاثیر یک رپورتاژ حرفه ای برای ما در سایت رنک فایند بنویسید.

پست های مرتبط