پیدا کردن ایده برای تولید محتوا

پیدا کردن ایده برای تولید محتوا

یکی از اولین قدم هایی که بعد راه اندازی یک سایت باید برداریم چیست؟ چگونه باید یک سایت نو پا را به رتبه های خوب گوگل برسانیم و ورودی بگیریم؟  جواب این سوال ها تولید محتوا است. در دنیای امروز، محتوا نقش بسیار مهمی در بازاریابی آنلاین ایفا می‌کند. یک سایت بدون محتوای باکیفیت مانند فروشگاهی بدون کالا است. تولید محتوای خوب می‌تواند به جذب مخاطب، افزایش ترافیک سایت، ارتقای رتبه در موتورهای جستجو و در نهایت افزایش فروش کمک کند

اما در چه موضوعاتی باید تولید محتوا کرد تا نتیجه های خوبی گرفت؟ از چه راه هایی می توان به ایده های خوبی رسید تا برای آن ها تولید محتوا انجام داد و به رتبه های برتر گوگل رسید؟ در این مطلب با ما همراه باشید تا یک ابزار بسیار خفن و جذاب را در این زمینه برای شما معرفی کنیم.

تولید محتوا چه تاثیری روی سایت دارد؟

تولید محتوای خوب مزایای زیادی دارد و میتواند رتبه سایت را به صورت صعودی بالا ببرد. در ادامه 7 مورد از تاثیرات تولید محتوا را مورد بررسی قرار میدهیم:

جذب مخاطب

محتوای باکیفیت می‌تواند مخاطبان را به سایت شما جذب کند. زمانی که افراد در اینترنت به دنبال اطلاعات هستند، به دنبال مطالب مفید و آموزنده هستند. اگر محتوای سایت شما نیازهای مخاطبان را برآورده کند، آنها به طور مرتب به سایت شما مراجعه خواهند کرد.

افزایش ترافیک سایت

تولید محتوای منظم و به روز می‌تواند به افزایش ترافیک سایت شما کمک کند. موتورهای جستجو به طور مداوم سایت‌ها را بررسی می‌کنند و محتوای جدید را ایندکس می‌کنند. هرچه محتوای شما جدیدتر و باکیفیت‌تر باشد، رتبه شما در موتورهای جستجو بهتر خواهد شد و مخاطبان بیشتری به سایت شما مراجعه خواهند کرد.

پیدا کردن ایده برای تولید محتوا

ارتقای رتبه در موتورهای جستجو (سئو)

سئو یا Search Engine Optimization به مجموعه اقداماتی گفته می‌شود که برای بهبود رتبه یک سایت در موتورهای جستجو انجام می‌شود. تولید محتوای با کیفیت یکی از مهم‌ترین عوامل در سئو است. موتورهای جستجو به محتوای شما توجه می‌کنند و سایت‌هایی را که محتوای آنها مرتبط، مفید و باکیفیت باشد، در رتبه‌های بالاتر نمایش می‌دهند.

افزایش فروش

محتوای شما می‌تواند به طور مستقیم به افزایش فروش شما کمک کند. اگر محتوای شما اطلاعات مفیدی در مورد محصولات یا خدمات شما ارائه دهد، مخاطبان را به خرید آنها تشویق می‌کند.

ایجاد برند

تولید محتوای باکیفیت می‌تواند به ایجاد برند شما کمک کند. زمانی که محتوای شما مفید و آموزنده باشد، اعتماد مخاطبان را جلب می‌کنید و آنها شما را به عنوان یک منبع معتبر اطلاعات می‌شناسند.

افزایش تعامل با مخاطب:

محتوای شما می‌تواند به افزایش تعامل با مخاطب شما کمک کند. زمانی که محتوای شما جالب و جذاب باشد، مخاطبان را به اشتراک‌گذاری، نظر دادن و بحث در مورد آن تشویق می‌کند.

مطلب مرتبط: مقایسه ابزار ملخ با سرچ کنسول

صرفه‌جویی در هزینه

تولید محتوای باکیفیت می‌تواند به صرفه‌جویی در هزینه شما کمک کند. شما می‌توانید با تولید محتوای خود، نیاز به تبلیغات پرهزینه را کاهش دهید.

ایده پردازی برای تولید محتوا

حال که فهمیدیم تولید محتوا چه تاثیری روی سایت دارد، باید شروع کنیم، اما برای شروع نیازمند ایده و عناوین برای تولید محتوا هستیم. ایده و عناوین باید به گونه ای باشند که، کاربران دنبال آن ها میگردند. برای مثال ” چگونه می توان سرعت کامپیوتر را افزایش داد”. با تولید محتوا روی این عنوان کاربرانی که دنبال راه حلی برای رفع این مشکل هستند وارد سایت شما می شوند و در نتیجه به افزایش ورودی شما کمک می کنند.

حالا چگونه می توان به این ایده ها و عنوان ها دست یافت؟ از بهترین ابزار های سئو که در زمینه پیدا کردن ایده های تولید محتوا فعالیت میکند و جزو بهترین های این حوزه به حساب می آید، کیوردیاب رنک فایند است. در این ابزار شما کافیست حوزه فعالیت خود را وارد کنید و ایده های مختلفی را برای تولید محتوا دریافت کنید. که این ایده ها هم سرچ بالایی دارند و هم فقر محتوایی در آن ها بالاست. یعنی با تولید محتوای اصولی میتوانید به راحتی رتبه های برتر گوگل را مال خود کنید.

ابزار کیورد یاب چیست؟

ابزار کیورد یاب که برای اولین بار توسط رنک فایند رونمایی شد. یکی از 5 ابزار این پلتفرم به حساب می آید که در زمینه تولید محتوا کمک شایانی به شما می کند. ابزار کیورد یاب دارای 4 الگوریتم مختلف میباشد که فقط کافیست حوزه مورد نظر یا کلمه مورد نظر خود را وارد کنید و مطلع شوید که کاربران در آن حوزه چه چیز های سرچ میکنند و شما با تولید محتوای هم راستا با سرچ کاربران می توانید ورودی های بیشتری بگیرید و اگر سایت فروشگاهی دارید فروش های بیشتری را به ثبت برسانید.

البته این ابزار علاوه بر زبان فارسی، زبان های انگلیسی، عربی و ترکی استانبولی را هم پشتیبانی میکند و ایده هایی با این زبان ها را نیز پیشنهاد میدهد که یکی از ویژگی های خوب این ابزار می باشد.

الگورتیم های ابزار کیورد یاب

  • الگوریتم لانگ تیل: عناوین و کلمات با سرچ کم و با رقابت کم و امکان بالا آمدن سریع را به شما پیشنهاد میدهد.
  • الگوریتم شورت تیل: عناوین کوتاه تر با سرچ بیشتر و با رقابت متوسط را پیشنهاد میدهد.
  • الگوریتم پیشرفته: عناوین و کلمات با رقابت کمتر در تعداد بالا نسبت به دو الگوریتم قبلی برای شما پیشنهاد میدهد.
  • الگوریتم سوپر لانگ تیل: این الگورتیم هم زمانی استفاده میشود که شما دیگر ایده ای برای تولید محتوا ندارید و از 3 الگورتیم قبلی هم استفاده کرده اید.

پیدا کردن ایده برای تولید محتوا

آموزش استفاده از ابزار کیورد یاب

برای این که بتوایند از ابزار کیورد یاب استفاده کنید باید وارد پنل رنک فایند شوید و بعد از ثبت نام یا ورود که به  صفحه داشبورد منتقل شدید روی کیورد یاب یا کیورد گپ یاب کلیک کنید یا از بخش منو روی کیورد یاب بزنید و وارد بخش مربوطه شوید.

در این بخش همانطور که میبینید توضیحاتی درباره نحوه کار آورده شده است که شما در این مرحله باید کلمه مورد نظر را در باکس وارد کنید و نوع الگوریتم خود را مشخص و در نهایت جست و جو را بزنید.

پیدا کردن ایده برای تولید محتوا

در جدول زیرین هم می توانید کلماتی که در حال جست و جو و پرداش هستند و تاریخچه ای از کلماتی که قبلا جست وجو کرده اید را ببینید. بعد از اتمام پردازش 2 را روبه روی شما قرار میگیرد که می توانید ایده و کیورد های استخراج شده را به صورت فایل اکسل دانلود کنید و یا با کلیک روی لیست کیورد ها، دیتا های استراخ شده را مشاهده کنید و رقابت آن ها را بررسی کنید.

پیدا کردن ایده برای تولید محتوا

نتیجه گیری

پیدا کردن ایده برای تولید محتوا همیشه یکی از دغدغه های صاحبان سایت و وب مستران و … میباشد. افرادی که صاحب سایتی هستند و یا در این زمینه فعالیت میکنند همیشه دنبال ایده ای برای تولید محتوا هستند که از آن طریق بتوانند جذب ورودی کنند و یا فروش خود را افزایش دهد. ابزار کیورد یاب رنک فایند این مشکل را حل کرد. و فقط با وارد کردن حوزه مربوطه یا کلمه مورد نظر. ایده های زیاد و متنوعی را برای تولید محتوا در اختیار کاربران خود قرار میدهد..

پست های مرتبط