لینک سازی کامنتی چه تاثیر روی سایت دارد؟

بک لینک کامنتی

سئوی خارجی یکی از مهم‌ترین فاکتورهای تاثیر گذار بر روی رتبه صفحات سایت در نتایج گوگل به حساب می‌آید. همانطور که می دانید، ساخت بک‌لینک، درج ریپورتاژ، پیدا کردن رپورتاژ های رقبا و… از عوامل تاثیر گذار بر روی سئوی خارجی هستند. در این میان برخی از سئو کاران اقدام به ساخت بک لینک‌های کامنتی برای بهبود رتبه‌های خود در صفحات گوگل می‌کنند. اما آیا واقعا بک لینک کامنتی تاثیری در سئوی سایت دارد؟ در ادامه این مطلب به تاثیرات بک لینک کامنتی بر روی سایت خواهیم پرداخت.

بک لینک کامنتی چیست؟

در واقع کامنت به معنای محتوای تولید شده توسط کاربران یک سایت در وبلاگ‌ها است. به هنگامی که این محتوا به عنوان یک لینک درج شود، با نام بک لینک کامنتی شناخته شده می‌شود. این پیوندها به مانند سیگنال‌های ارتباطی بین دو سایت هستند، که جزو لینک‌های ugc به حساب می‌آیند. همچنین لازم به ذکر است، که این لینک‌ها پیش گوگل از اهمیت بسیار بالایی برخورد دار هستند.

بر فرض مثال شما یک نویسنده در حوزه تکنولوژی هستید و می‌خواهید که یکی از اخبار تکنولوژی را در سایت خود پوشش دهید. سپس شما پست‌های محبوب دیگر سایت‌ها را در این حوزه تکنولوژی جستجو می‌کنید و با استفاده از گذاشتن کامنت‌هایی مربوط به آن با صاحب وبلاگ، نویسنده وبلاگ و در نهایت مخاطبان آن وبلاگ ارتباط برقرار می‌کنید.

نکته بسیار مهمی که در این ارتباط وجود دارد، این است که شما باید حتما با حوزه‌های کاملا مرتبط وبلاگ خود ارتباط ایجاد کنید. اما چرا بک لینک کامنتی می‌تواند به ترافیک سایت شما کمک کند؟ بیشتر مردم به هنگام مطالعه یک وبلاگ شروع به خواندن کامنت‌های آن وبلاگ نیز می‌کنند. شما با استفاده از کامنت گذاشتن در سایت‌های مرتبط با سایت خود در حقیقت مخاطبان را دعوت می‌کنید، تا از مطالب وبلاگ شما نیز استفاده کنند.

آیا بک لینک کامنتی تاثیری در سئو دارد؟

بک لینک کامنتی در وبلاگ‌های مشابه

اگر شما به صورت درست و اصولی اقدام به کامنت گذاری در سایتهای مشابه سایت خود کنید، قطعا تاثیر مثبتی بر روی سئو کلاه سفید سایت شما خواهد گذاشت، اما باید دقت داشته باشید، که به هنگام کامنت گذاری بر روی سایت‌های دیگر برخی نکات را باید حتما رعایت کنید. البته توصیه می‌شود، در کنار لینک سازی کامنتی از رپورتاژ نیز استفاده کنید. یکی از راه های پیدا کردن رسانه برای درج رپورتاژ دانستن جواب سوال کدام سایت ها بیشترین ریپورتاژ را فروختند است.

یکی از ترفند های سئو که در میان بسیاری از کارشناسان سئو رایج است، بدین صورت بوده که نباید در صفحاتی که بیش از 50 لینک دارند پیوندی منتشر کنید. همچنین یکی دیگر از نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید دامین آتوریتی است. بهتر است در سایت‌هایی اقدام به کامنت گذاری کنید، که DA آنها بیش از 30 باشد.

همچنین دامنه سایت مورد نظر شما نباید از پیوندهای اسپمی با محتواهای هرزه نگارانه یا صفحات قمار پشتیبانی کند. در حالت کلی توصیه می‌شود، تا در سایت‌هایی کامنت گذاری کنید، که برای درج کامنت نیاز به احراز هویت داشته باشند؛ چرا که این سایت‌ها معمولا اسپم بسیار کمتری دارند.

فایده بک لینک کامنتی برای سایت چیست؟

هرکاری که ما در سئوی خارجی انجام می‌دهیم، به این علت است که تعداد مخاطبان و حجم ترافیک سایت را زیاد کنیم. می‌توان گفت که یکی از راه‌های بسیار ارزان برای افزایش تعداد مخاطب استفاده از بک لینک کامنتی است. به همین علت بسیاری از سایت‌ها از این روش برای سئوی سایت خود استفاده می‌کنند؛ چرا که این روش لینک‌سازی در اکثر مواقع رایگان و یا با صرف هزینه اندکی قابل انجام است.

انواع روش‌های ایجاد بک لینک در کامنت

تاثیر بک لینک کامنتی

بک‌لینک کامنتی را می‌توان با استفاده از روش‌های مختلفی در سایت‌های مختلف درج کرد. در ادامه به معرفی برخی از روش‌های ایجاد لینک در کامنت خواهیم پرداخت.

بک لینک کامنتی معمولی

این روش یکی از رایج‌ترین روش‌ها برای ایجاد بک لینک کامنتی به حساب می‌آید. شما می‌توانید نام‌های کاربری خود را با یک بک لینک به یک دیگر وصل کنید. اکثر وبسایت‌ها این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهند.

بک لینک کامنتی با استفاده از ربات کامنتر و بک لینک ساز مستر سئو کار

ربات کامنت ساز خودکار

 

در اصل ربات کامنتر یک نرم افزار برای درج کامنت به صورت خودکار و دستی است.این ربات به راحتی می‌تواند عملیات لینک سازی در کامنت را برای شما انجام بدهد. البته توجه داشته باشید که در برخی از سایت‌ها برای درج کامنت نیاز به ساخت پروفایل است و این ربات امکان ساخت پروفایل را به صورت اتوماتیک ندارد. پس بهتر بوده، که برای درج کامنت به این ربات پروفایل سایت مورد نظر را به صورت دستی وارد کنید.

بک لینک کامنتی Anchor Text به صورت مستقیم

این مدل از کامنت گذاری تنها در برخی از وبلاگ‌ها امکان پذیر است، معمولا بیشتر کارشناسان حوزه سئو این دسته از کامنت گذاری را زیاد توصیه نمی‌کنند؛ چرا که ماهیت کامنت‌های Anchor Text در حالت عادی به صورت اسپم است.

در کدام وبسایت‌ها کامنت بگذاریم؟

در حین تدوین استراتژی لینک سازی برای سال 2024 (1403) برای پیدا کردن سایت های مناسب کامنت گذاری 3 راه حل وجود دارد، که در ادامه به معرفی این راه حل ها خواهیم پرداخت.

1- جستجو از سرچ گوگل: برای پیدا کردن موضوعات مرتبط با وبلاگ خود به راحتی می‌توانید در سرچ گوگل موضوع دلخواه خود را سرچ کنید. با این روش شما مرتبط‌ترین مطالب مشابه به وبلاگ خود را پیدا کرده و در نهایت با استفاده از روش‌های گفته شده اقدام به کامنت گذاری کنید.

2- جاسوسی کردن: یکی از روش‌های مرسوم برای کامنت گذاری در وبلاگ‌های مرتبط جاسوسی کردن است، جاسوسی کردن در این بحث بدین معنا است، که شما با استفاده از ابزارهایی مانند سمراش، SEO SpyGlass می‌توانید مطالب مرتبط با حوزه خود را پیدا کنید و در نهایت در آنها اقدام به کامنت گذاری کنید.

3- Google Alert: این نرم افزار درست همانند یک زنگ عمل می‌کند. در واقع این اپلیکیشن به شما یادآوری می‌کند، که در راه کامنت گذاری باید همواره گوش به زنگ باشید.

سخن پایانی

در این مطلب تلاش کرده‌ایم تا به اهمیت کامنت‌گذاری در بلاگ‌های مرتبط با وبلاگ خود بپردازیم. توجه داشته باشید، که استفاده صحیح از بک لینک کامنتی یک از راه‌ های مهم برای افزایش ترافیک گوگل و بهبود رتبه صفحات سرچ ما است. در نهایت برخی از کارشناسان توصیه می‌کنند، تا یک فهرستی از وبلاگ مشابه با وبلاگ خود تهیه کنید و با توجه به آن فهرست اقدام به ایجاد بک لینک کامنتی کنید. همچنین توجه داشته باشید که از لحاظ گوگل هرگونه لینک سازی غیر قانونی جرم است. پس اگر شما بک لینک کامنتی را غیر اصولی درج کنید احتمال پنالتی شدن سایت شما وجود دارد.

 

پست های مرتبط