کدام سایت خبری تاثیر ریپورتاژ بالاتری دارد

کدام سایت خبری تاثیر بالایی در رپورتاژ دارد

صاحبین بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی، با استفاده از رپورتاژ خبری خود را به مخاطبان معرفی می‌کنند. در حقیقت رپورتاژ یکی از تاثیر گذارترین روش‌های تبلیغاتی برای بهبود سئو و افزایش فروش سایت‌ها است. از آنجا که در دنیای وب وبسایت‌های بسیاری موجود است رپورتاژهای خبری، می‌توانند یک روش ایده‌عال برای بهبود سئو نیز به حساب آیند. در ادامه این مطلب خواهیم گفت، کدام سایت خبری می تواند تاثیر رپورتاژ بالاتری داشته باشد.

رپورتاژ خبری چیست؟

رپورتاژ خبری یک روش تبلیغاتی است، که در قالب‌های مختلف انجام می‌شود. این روش تبلیغاتی بدین صورت است، که سایت‌های دیگر در میان اخبار و محتواهای خود، خبری و یا محتوایی از شما منتشر می‌کننددر حقیقت انتخاب رسانه مناسب برای ریپورتاژ باعث می شود سئوی شما نیز بهبود یافته و مخاطبان بیشتری جذب وب‌سایتتان می‌شود.

 

چگونه بهترین سایت رپورتاژ خبری را پیدا کنیم؟

کچا رپورتاژ بریم

اینکه رپورتاژ خبری در کدام رسانه منتشر شود، اهمیت بسیار زیادی دارد. چرا که اگر رسانه انتخابی شما شرایط مناسبی نداشته باشد، نه تنها هزینه خود را هدر داده‌اید، بلکه به احتمال زیاد آسیبی زیادی به سایت خود می‌زنید و حتی شاید سایتتان پنالتی نیز (جریمه شدن و پاک شدن سایتتان از نتایج جستجو) شود. در نتیجه اینکه رپورتاژ خود را در چه رسانه خبری قصد دارید، منتشر کنید از اهمیت زیادی برخورد دار است.

بررسی رتبه وب سایت

برای انتخاب رسانه مناسب باید در وحله اول به رتبه وب سایت، مد نظر در گوگل توجه کنید. معمولا برای پیدا کردن وبسایت مورد نظر می‌توانید به آموزش ابزارهای سئو متفاوتی مانند: ماز، سیمیلار وب و… مراجعه کنید و با وارد کردن آدرس URL رسانه مد نظرتان، تمامی اطلاعات و آمار آن وب سایت را می‌توانید، مشاهده کنید.

البته باید دقت داشته باشید، که زیاد نمی‌شود به رتبه های این ابزارها اتکا کرد و برای پیدا کردن رتبه سایت در گوگل باید تحقیقات بیشتری انجام دهید؛ چرا که افراد می توانند، رتبه خود در این وب سایت ها و ابزارها را تغییر بدهند. همچنین برای پیدا کردن رتبه سایت می توانید، از ابزار رتبه یاب رنک فایند نیز استفاده کنید، این ابزار از آنجا که در سطح وب فارسی اطلاعات بسیار دقیقی را نشان می‌دهد، بسیار مورد توجه کارشناسان سئو قرار گرفته است.

توجه به موضوعات وب سایت در رپورتاژ خبری

کدام سایت خبری مناسب رپورتاژ است؟

یکی دیگر از گزینه‌های مهمی که باید در انتخاب سایت خبری دقت داشته باشیم، توجه به موضوع وب سایت است. باید وب سایتی که قصد داریم در آن ریپورتاژ منتشر کنیم، موضوع یکسانی با سایت ما داشته باشد. تناسب و هم خوانی در موضوع رپورتاژ، باعث می‌شود که کاربران بیشتری از وب سایت به سمت کسب و کار ما مراجعه کنند و در نهایت تبدیل به مشتری شوند.

البته عکس این موضوع نیز صادق است، اگر تناسب و هم خوانی بیان رسانه و سایت شما وجود نداشته باشد، رپورتاژ برای شما تاثیری نخواهد داشت و حتی شاید منجر به افت رتبه سایتتان شود.

شناخت مخاطبان وب سایت مورد نظر جهت نشر رپورتاژ آگهی

یکی دیگر از عوامل کمک کننده به رشد سئو سایت، شناخت مخاطبان رسانه مد نظر برای درج رپروتاژ است. بهتر بوده، قبل از درج رپورتاژ اقدام به تحقیق درباره ویژگی‌هایی مانند: رده سنی کاربران، موضوعات مورد علاقه و… کنید. در حقیقت مخاطبان وب سایت به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند.

دسته اول: وب سایت‌هایی که کاربران ثابت ندارند ولی به دلیل داشتن رتبه خود در موتورهای جستجو بازدید زیادی دارند.

دسته دوم: وب سایت‌هایی که، مخاطبان ثابت دارند و مطالب جدید وب سایت را به صورت کامل مطالعه می‌کنند.

از نظر بیشتر آموزش های سئو ذکر شده است، که مطالب خود را در رسانه‌هایی درج کنیم که مخاطبان وفادارتری دارند؛ این کار مارا مطمئن می‌سازد، که مخاطبان زیادی قرار است از رپورتاژ ما بازدید کنند.

بررسی اعتبار وب سایت از لحاظ سئو

کدام سایت خبری مناسب رپورتاژ است؟

برای اینکه بتوانید، قبل از نشر رپورتاژ خبری در وب سایتی اعتبار آن را بسنجید باید از برخی ابزارهای موجود در سطح وب استفاده کنید. معمولا با استفاده از ابزار موزبار، اعتبار سایت‌ها را بررسی می‌کنند. این ابزار آماری از اعتبار سایت در سه ستون را برای شما ارائه می‌دهد، اطلاعاتی که توسط این ابزار می‌توانید در یافت کنید به شرح زیر هستند.

اعتبار دامنه: ابزار موزبار اعتبار دامنه سایت مورد نظر شما را نشان می‌دهد، اعتبار دامنه یا همان DA در بازه عددی 0 تا 100 قرار دارد. هرچقدر این عدد نزدیک به 100 باشد اعتبار آن دامنه نیز بیشتر می‌باشد.

مقدار اسپم سایت: این ابزار همچنین اسپم سایت را به شما نشان می‌دهد، مقدار اسپم سایت باید عددی نزدیک به صفر باشد ،هرچقدر این عدد بالاتر باشد به زیان سایت شما می‌باشد. از همین رو دقت داشته باشید، که در حین درج رپورتاژ مقدار اسپم نزدیک به صفر باشد.

میزان اعتبار هر صفحه: ابزار موز تولبار همچنین میزان اعتبار هر صفحه را به شما نشان می‌دهد. معمولا توصیه می‌شود قبل از اقدام به درج رپورتاژ صفحه‌ای که می‌خواهید در آن رپورتاژ درج کنید را با استفاده از موزتولبار اعتبارش را بدست بیاورید.

سخن پایانی

در این مطلب تلاش نموده‌ایم، تا پاسخ به این سوال که کدام سایت خبری تاثیر ریپورتاژ بالاتری دارد، را به صورت کامل بدهیم. در حالت کلی سعی بر این داشته باشید، که رسانه مورد نظرتان همسانی موضوعی زیادی با سایت شما داشته باشد و همچنین از اعتبار بالایی نیز در نزد گوگل برخورد دار باشد.

پست های مرتبط